Klęska w Grodzisku

Piłkarki Ostrovii doznały drugiej wysokiej porażki w drugoligowych rozgrywkach przegrywając 0:5 w Grodzisku Wielkopolskim z tamtejszym GSS.

Niedzielny spotkanie w Grodzisku z wiceliderkami, ekipą GSS, miał być dla piłkarek Ostrovii okazją by dołączyć do czołówki drugoligowej tabeli. Rzeczywistość boiskowa boleśnie zweryfikowała te plany. Pierwsze pół godziny meczu nie zwiastowało ostatecznej klęski. Biało-czerwone, występujące nomen omen w nowych biało-czerwonych strojach, rozpoczęły ze sporym animuszem raz po raz zagrażając bramce gospodyń, ta jednak była jak zaczarowana. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy grodziszczanki nie tylko objęły prowadzenie, ale tuż przed przerwą po rzucie karnym podwyższyły na 2:0.

W tej sytuacji po przerwie ostrowiankom grało się dużo trudniej. I choć ambitnie szukały okazji do zdobycia bramki kontaktowej, to zamiast zdobyć gola, straciły trzecią bramkę, co definitywnie rozstrzygnęło losy meczu. Kwadrans przed końcem meczu gospodynie podwyższyły na 4:0, a chwilę później zdobyły bramkę numer 5.

Porażka sprawiła, że Ostrovia musi odłożyć w czasie plany szturmowania drugoligowego podium, bo choć liderki z Tczewa poniosły w tej kolejce pierwszą porażkę, to do zajmującej miejsce trzecie ekipy z Włocławka biało-czerwone tracą już 9 punktów.

GSS Grodzisk Wielkopolski – TP Ostrovia Ostrów Wielkopolski 5:0 (2:0)

Bramki: Marek x3, Franek, Sutkowska

Pocieszeniem może być fakt, że pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Ostrovii, która grała na wyjeździe z AZS PWSZ Konin. Ostrowianki co prawda dały sobie strzelić jedną bramkę, ale same zdobyły 4 i pewnie zwyciężyłu 4:1.

AZS PWSZ Konin – TP Ostrovia II Ostrów Wielkopolski 1:4