Drugie zwycięstwo koszykarek

Dobrze rozpoczęły drugoligowe rozgrywki koszykarki TS Ostrovii. Po zwycięstwie na inaugurację w Bydgoszczy, w niedzielę ostrowianki pokonały na własnym parkiecie MKS MOS Konin 96:56.

Biało-czerwone dość szybko przejęły kontrolę nad przebiegiem gry.  Po wyrównanych pierwszych 3 minutach, w kolejnych gospodynie dominowały na parkiecie wygrywając wysoko pierwszą kwartę 26:11. Podobnie wyglądała kwarta druga, po której przyjezdne miały na swoim koncie tylko 25 punktów – mniej niż to co Ostrovia zdobyła przez pierwszych 10 minut. Biało-czerwone tymczasem miały już w dorobku 53 punkty i sporą szansę by w całym meczu przekroczyć „100”.

Szanse te znacznie wzrosły po trzeciej kwarcie, w której ostrowianki wbiły rywalki w parkiet wygrywając tą odsłoną 27:9(!) i prowadząc w całym meczu 80:34. W czwartej odsłonie gospodynie okazały jednak dużo gościnności i nie tylko pozwoliły rywalkom ją wygrać, ale ograniczając swoją zdobycz do punktów 16 zakończyły mecz wynikiem 96:56.

Najskuteczniejszą zawodniczką była zdobywczyni 18 punktów – Katarzyna Motyl. Na parkiecie zaprezentowały się wszystkie zawodniczki Ostrovii, w tym dwie debiutantki – Maja Wołowicz i Dominika Izydorska. Ta pierwsza zdobyła w debiucie pierwsze seniorskie punkty.

TS Ostrovia Ostrów – MKS MOS Konin 96:56 (26:11, 27:14, 27:9, 16:22)

Ostrovia: Motyl 18, Grzegorowska 12, Walczak 12, Joks 11, Ster 11, Nowicka 8, Parzeńska 8, K. Marciniak 7, Wołowicz 5, B. Marciniak 4, Woźniak, Izydorska