Szczypiorniak zwycięski po raz szósty!

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni SPR Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie skrzętnie realizują plan jakim jest awans do pierwszej ligi i po 6. kolejkach drugoligowych zmagań pozostają liderem z kompletem – 18 punktów.

W piątek Szczypiorniak podejmował w hali w Gorzycach Wielkich wymagający zespół Tęczy Kościan wygrywając po zaciętym meczu 34:32. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i oba zespoły toczyły bój bramka za bramkę. Obaj bramkarze mieli sporo pracy, ale i tak większość rzutów trafiała do siatki. Wymianę ciosów dłużej wytrwali gospodarze, którym w końcówce pierwszej połowy udało się wreszcie uzyskać przewagę i odskoczyć rywalom na 3 bramki schodząc do szatni z wynikiem 20:17.

Druga połowa wcale nie była wcale łatwiejsza. Gospodarze postawili na staranne rozgrywanie akcji, goście na szybkie kontrataki, a jedna i druga taktyka okazała się skuteczna. Mimo to gorzyczanom udawało się utrzymywać prowadzenie i choć w końcówce zespół z Kościana rzucił na szalę wszystkie siły, to udało się gospodarzom przetrwać ten napór i zachować dwubramkową przewagę.

Po raz kolejny w ekipie SPR-u na słowa uznania zasłużył zdobywca 12 bramek Paweł Dutkiewicz. Po 7 goli zdobyli  Mateusz Jedwabny i  Krzysztof Dutkiewicz. Z kolei obrotowy Paweł Piosik swoją grą przysporzył rywalom wielu problemów.

Szóste zwycięstwo niewątpliwie cieszy, choć trzeba pamiętać, że najtrudniejsze mecze, z zespołami z góry tabeli dopiero przed zespołem Szczypiorniaka, a to dopiero one dają odpowiedź na pytanie o układ sił w dolnośląskiej II lidze.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – MKS Tęcza Folplast Kościan 34:32 (20:17)