Grały ligi okręgowe

7 zwycięstw, derbowy remis i 9 porażek – takim bilansem zamknęły piłkarski weekend zespoły powiatu ostrowskiego w ligach okręgowych.

V liga (1-0-2)

Piłkarze Odolanovii szybko rozstrzygnęli losy meczu z Turem Turek. Pierwszą bramkę już w 2 minucie zdobył Mikołaj Marciniak, a kwadrans później na 2:0 podwyższył Karol Krystek. Od tego momentu gospodarze mogli uspokoić grę i szukać okazji do kolejnych goli. I choć żadna z kolejnych akcji nie zakończyła się celnym strzałem do bramki Tura, to jedna z nich w 72 minucie zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego, którego na gola zamienił Daniel Bąk, ustalając wynik meczu na 3:0.

Kibice w Raszkowie liczyli, że Raszkowianka powalczy o komplet punktów w starciu ze Stalą Pleszew, tymczasem spotkał ich spory zawód. Goście w 22 minucie objęli prowadzenie i do końca meczu skutecznie bronili dostępu do swojej bramki, a w 90 i 93 minucie zdobyli kolejne dwa gole i wyjechali z Raszkowa z dorobkiem trzech bramek i trzech punktów.

Dla odmiany w Czekanowie mało kto liczył, że Piast potrafi zatrzymać rozpędzoną ekipę Wilków Wilczyn mającą na koncie komplet zwycięstw. Goście swój piłkarski taniec rozpoczęli już w 12 minucie obejmując prowadzenie, ale ku ogólnemu zaskoczeniu osiem minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania po golu Mateusza Sobczaka. Losy meczu rozstrzygnęły się jednak jeszcze przed przerwą, w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy to Wilki zdobyły aż 3 bramki. Po przerwie bramkarz Piasta jeszcze dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki, a wynik meczu na 2:6 ustalił Mateusza Sobczak na cztery minuty przed jego końcem.

Liga Okręgowa (2-0-1)

Skoro nie można inaczej, można i tak. Piłkarze LKS-u Czarnylas od dłuższego czasu mieli problemy ze zdobywaniem punktów, tymczasem na sobotni mecz do Czarnegolasu nie dotarli Zieloni Koźminek. W związku z tym sędzia odgwizdał walkowera i 3 punkty powędrowały na konto LKS-u.

Również 3 punkty zainkasowała Barycz Janków Przygodzki, aczkolwiek piłkarze z Jankowa musieli zwycięstwo wybiegać na boisku w Golinie. Jankowianie „wybiegali” dwa gole, sami nie stracili żadnego i wygrywając z ostatnim w tabeli Gromem 2:0 wydostali się ze strefy spadkowej.

Na podobną radość zaczekać jeszcze muszą kibice Ogniwa Łąkociny. W niedzielę beniaminek podejmował lidera – Victorię Skarszew, która w tym sezonie nie straciła jeszcze ani jednego punktu, tracąc we wszystkich meczach tylko 2 gole. W Łąkocinach lider punktów też nie stracił, a jedyną radością miejscowych było strzelenie liderowi trzeciej bramki. Gospodarze stracili jednak aż 5 goli przegrywając 1:5.

A-klasa (1-0-2)

Iskra-Prosna Sieroszewice nie sprawiła niespodzianki w meczu z Koroną Pogonią Stawiszyn i przegrywając 0:2 spadła z miejsca 8 na 9 w tabeli grupy 3.

Błękitni Chruszczyny wykorzystali szansę na kolejne trzy punkty i pokonali u siebie ostatnią w tabeli Lilię Mikstat 4:2. Na podobny scenariusz liczyli kibice w Szczurach. Tymczasem spotkała ich przykra niespodzianka, gdyż piłkarze Huraganu Szczury przegrali z KS Rogaszyce 0:1 i pozwolili swoim rywalom, by ci wyprzedzili ich w tabeli grupy 4. Nie sprawił niespodzianki OKS Ostrów przegrywając u siebie z LZS-em Czajków 0:2 i wydaje się, że ostrowianom przyjdzie się pogodzić w tym sezonie z rolą a-klasowego „średniaka”.

B-klasa (3-2-4)

W derbach gminy Przygodzice w grupie 9 Dąb Dębnica nie sprawił niespodzianki przegrywając z LZS-em Chynowa 2:7.

W grupie 10 jedyną niespodzianką był remis 1:1 Czarnych Wierzbno z KUKS-em Zębców, co kosztowało gospodarzy utratę kontaktu z czołówką tabeli. Lider – Tarchalanka wygrał 2:0 w Kobylinie z rezerwami Piasta, a Pogoń II Nowe Skalmierzyce 2:1 u siebie z Wtórkowianką Wtórek. Niespodzianki nie sprawił Orzeł Wysocko Wielkie wysoko przegrywając u siebie z Sulmirczykiem Sulmierzyce 1:6, a jeszcze większą klęskę odnotował w Zdunach Błysk Daniszyn przegrywając z tamtejszym CKS-em 0:8.