AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Akcja "Zawieszamy posiłki"

Miasto

Niecodzienne pomysły to domena właściciela restauracji "Zapieknajpa"- tym razem właściciel, znany również ze wspierania akcji WOŚP, wymyślił akcję dla osób bardziej potrzebujących - "Zawieszamy posiłki". Informacja pana Krzysztofa o tym pomyśle w bardzo krótkim czasie uzyskała rekordową liczbę odsłon, dochodzącą do 90 tysięcy.

Galeria zdjęć


Sam organizator, Krzysztof Kasprzak, właściciel restauracji umieścił niedawno na znanym portalu społecznościowym, tego rodzaju informację:

"Akcja Zawieszamy Posiłki to akcja typowo charytatywna. Jeśli ktoś z Was będzie u nas gościł i będzie miał ochotę dać coś od siebie, będzie mógł zakupić jedzenie, dostając paragon. Ten paragon zawiesimy na tablicy. Ktoś potrzebujący, głodny, samotny będzie mógł przyjść do nas, zabrać paragon z tablicy i najeść się u nas do syta. Akcja trwa do odwołania. Nawiązaliśmy również współpracę z ostrowskim oddziałem Towarzystwa Brata Alberta i dogadaliśmy się, że wszystkie kwoty z paragonów niewykorzystanych będą przelane na konto tej instytucji".

Krzysztof Kasprzak spytany o szczegóły akcji - i skąd się wziął pomysł - odpowiedział:

- Jest to akcja, którą zapoczątkowano w Rzymie - była to akcja związana z kawą ["zawieszona kawa" - przyp. red.]**. Zasady naszej akcji są następujące - przychodzi do nas gość (osoba, która chce u nas coś zjeść), tu, na ulicęWrocławską 20. Kupuje jedzenie, dostaje paragon, który wiesza na naszej korkowej tablicy, którą specjalnie przygotowaliśmy na ten cel. Wówczas ktoś potrzebujący, głodny (będąc u nas) może zabrać taki paragon z tej tablicy i poprosić o posiłek. My taką osobę nakarmimy wtedy do syta. Na co liczymy? Że będzie to jakiś ruch, który poderwie mieszkańców Ostrowa. Dodać mogę, że w tej chwili karmimy już dużo tego typu osób; osób  które szukają miejsca w którym mogą zjeść ciepły posiłek. Stąd niejako ten pomysł, by się bardziej zaangażować i przekuć na działanie.

Zapytany czy będą dodawane jakieś elementy w tej akcji, czysto ze strony Zapieknajpy, dodał:

- Jeszcze o tym nie myśleliśmy, ale być może jakaś herbata, kawa jako dodatek do posiłku.Oczywiście darmowy.

Kierownik schroniska, Przemysław Bartczak zapytany, co sądzi na temat tej współpracy odpowiedział:

- Pomysł zasługuje na uznanie i z chęcią zsiadliśmy tutaj razem z panem Krzysztofem do rozmów nad rozwinięciem tej koncepcji. Myślę, że akcja ta się sprawdzi. Jeśli chodzi o sprawy rozliczeniowe, to w tym momencie większego problemu nie ma, gdyż od miesiąca lipca jesteśmy na zasadach Koła*, mamy osobną osobowość prawną. Kwota zatem, która będzie niezrealizowana, zostanie przekazana (tytułem darowizny) typowo na nasze potrzeby.

- Tak. Raz w miesiącu, np na koniec (miesiąca), ściągamy paragony i taką kwotę, w danej wysokości, jaką odnotujemy - jak wspomniał pan kierownik - przekażemy na potrzeby Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta - uzupełnił właściciel Zapieknajpy.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak życzyć powodzenia w dalszej realizacji tego pomysłu i - oby - niedługo inni lokalni przedsiębiorcy poszli śladem pana Krzysztofa.

*pełna nazawa Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta. Koło Ostrowskie 

**"Podaruj, jeśli możesz. Przyjmij, jeśli chcesz". W niektórych miejscach, oprócz zawieszonej kawy, można zamówić kanapki, a nawet pełen posiłek.

REKLAMA
Rafał Kaczmarew

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji