AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ślubowanie klas pierwszych w IV LO

Nauka

17 października przypada Święto Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego, Fryderyka Chopina. Jak co roku, jest ono połączone z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych. W bieżącym roku szkolnym wydarzenie to miało, z kilku powodów, szczególny charakter. Pierwszych klas jest bowiem w naszym Liceum aż jedenaście, ponadto właśnie w tym roku przypada jubileusz 25- lecia IV LO. Takie więc okoliczności są dla szkoły wielkim wyzwaniem, które, jako społeczność IV LO, realizujemy w codziennej pracy.

Galeria zdjęć


Uroczystość miała wspaniałą oprawę artystyczną, która była owocem wspólnej pracy uzdolnionej młodzieży IV Liceum Ogólnokształcącego i   nauczycieli języka polskiego oraz przedmiotów związanych z edukacją muzyczną, plastyczną, kulturową. Spektakl, którego byliśmy świadkami, stanowił połączenie chopinowskiej tradycji z nowoczesnością artystycznego przekazu i wręcz awangardową formą komunikowania się osób występujących na scenie z widzem. Pełnym blaskiem rozbłysły różnorakie talenty młodzieży naszego Liceum, a dynamika i żywiołowość przedstawienia udzieliły się publiczności. Warto wspomnieć, że było to już drugie, w ciągu zaledwie kilku dni, przedsięwzięcie artystyczne realizowane w IV LO, a każde z nich, i to związane z Dniem Edukacji i to
z okazji Dnia Patrona, mogłoby być z powodzeniem wystawione na jednej z artystycznych scen Ostrowa Wielkopolskiego.

Święto Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego było także okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla tej szkoły. Jest już szacowną tradycją, że właśnie tego dnia Kapituła Tytularna przyznaje „Fryderyki”. W tym roku statuetkę, będącą nawiązaniem do Patrona IV LO, otrzymali: Pani Maria Dawidowicz, wieloletni, bardzo zasłużony pracownik administracji IV LO, Pan Piotr Zwierz, nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Nikodem Rubelek, oddany szkole absolwent IV LO oraz Pan Rafał Luciński, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Ostrowskiego.

Inf. IV LO

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji