AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Otwarci na nowe wyzwania

Nauka

W sali konferencyjnej n-Klubu „sztuka i edukacja” w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się pierwsze w roku akademickim 2019-2020 spotkanie członków klubu Podróżnika przy Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Galeria zdjęć


Liczba 138 słuchaczy ostrowskiego uniwersytetu kochających podróże, skupionych w klubie Podróżnika pokazuje, jak ważna to dla nich forma edukacji,  twórczej  integracji  oraz  relaksu  i  wypoczynku.

- W planach na nowy rok akademicki - mówi Aleksandra Biegańska, wiceprezes Zarządu, koordynatorka klubu Podróżnika – przewidujemy spotkania ze znanymi podróżnikami oraz poznawanie interesujących miejsc w różnych zakątkach kraju i świata. Przed nami kolejne wypady, zarówno dłuższe do różnych krajów, tym razem do Hiszpanii, jak i te krótsze, weekendowe, cieszące się dużym zainteresowaniem. To nie dziwi, bo przekonaliśmy się, że podróże kształcą, rozwijają, dostarczają ciekawych wrażeń i wspomnień.

Przedstawiła, zaakceptowaną przez wszystkich członków klubu ofertę programową na nowy rok akademicki. W ofercie tej, obok cyklicznych spotkań z podróżnikami, znalazły się jednodniowe wycieczki ciekawymi szlakami po Wielkopolsce, majowy wyjazd wypoczynkowy do Łeby, wyjazdy zagraniczne, w tym grupowe pobyty w sanatoriach na Ukrainie, w Truskawcu i Odessie. Ustalono, że oferta ta będzie wzbogacana w kolejnych miesiącach o propozycje płynące ze strony seniorów.

Podczas pierwszego w nowym roku akademickim spotkania z podróżnikiem z dużym zaciekawieniem wysłuchano wykładu rodowitego  kubańczyka Juana Arencibia Diaza  n.t. "Wyprawa na Kubę". Barwna i pasjonująca opowieść o Kubie człowieka przez wiele lat żyjącego w tym kraju, blisko związanego z Polską, którą uważa za swoją drugą Ojczyznę, zrobiła na członkach klubu Podróżnika wielkie wrażenie. Pozwoliła im poznać zwyczaje, codzienne życie i problemy nurtujące mieszkańców tej największej  karaibskiej  wyspy,  przeżyć  niezapomniane  chwile, pełne wzruszeń i emocji.  

- Kuba to niezwykły kraj o bogatej florze i faunie – podkreślał Juan Diaza. –Rajskie plaże, lazurowa woda, gościnni i pełni temperamentu mieszkańcy to cechy charakteryzujące ten region. Turystów zachęcają przepiękne koralowe wysepki, uśmiechnięci, roztańczeni w rytm salsy mieszkańcy, tętniąca niepowtarzalną atmosferą Hawana, kurorty z rozwiniętą infrastrukturą hotelarską i światowej klasy zabytki wpisane na listę UNESCO, jak również słynne na całym świecie rum i cygara. Dla wielu to interesujący kraj, w którym wciąż żywe są hasła rewolucji kojarzone z burzliwą historią i Fidelem Castro. Swój wykład Juan poparł interesującymi filmami zachęcając obecnych do odwiedzenia Kuby. Zaprezentowany przez niego pokaz tańca kubańskiego sala przyjęła burzliwymi oklaskami.  Wiele stawianych przez seniorów pytań na temat Kuby i ożywiona dyskusja dowiodły, jak to spotkanie z podróżnikiem było ważne dla licznie przybyłych na nie słuchaczy ostrowskiego uniwersytetu trzeciego wieku.

Z ust niejednego można było usłyszeć, że tego typu spotkania poszerzają horyzonty, pobudzają do myślenia, pozwalają na rozwijanie zainteresowań, wpływają na ciekawsze i barwniejsze życie na emeryturze.

 

Inf. Kazimierz Nawrocki /OUTW/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy