AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Harcerscy instruktorzy wyprawili się w Karkonosze

Turystyka

W ostatni weekend października ostrowscy instruktorzy po raz 10. wyjechali na Wyprawę Instruktorską! Tym razem celem wyprawy była Szklarska Poręba.

REKLAMA

Tradycyjnie jak co roku harcerscy wychowawcy postanowili odwiedzić kolejne urokliwe miejsce Polski, aby poznać je lepiej oraz „naładować akumulatory” na kolejny rok harcerskiej pracy.  W tym roku wybór padł na Szklarska Porębę, miejscowość położoną w województwie dolnośląskim w sąsiedztwie Jeleniej Góry, dzisiaj znaną głównie z turystyki, dawniej słynącą z produkcji szkła.

Trzydniowa wyprawa rozpoczęła się w piątkowe popołudnie 25 października. Po dotarciu do urokliwego pensjonatu „Chata Izerska” na uczestników czekała pyszna obiadokolacja, a po niej instruktorskie dyskusje o przyszłości ostrowskiego hufca, związane ze zbliżającym się Zjazdem Sprawozdawczo-Wyborczym Hufca, który odbędzie się już 23 listopada.

W sobotę z samego rana wszyscy wyruszyli w góry. Na początek odwiedzili wodospad Kamieńczyk, gdzie mogli podziwiać piękne widoki oraz odpocząć przed dalszą drogą, która poprowadziła ich na sam szczyt Szrenicy. Tam uczestnicy wyprawy podzielili się na dwie grupy – grupa „ekstremalna” powędrowała do Śnieżnych Kotłów, natomiast grupa druga udała się na Łabski Szczyt. Obie ekipy ścieżką spod Łabskiego Szczytu wróciły razem do Szklarskiej Poręby, gdzie czekała na nich pyszna kawa. Po południu odbyły się inspirujące zajęcia integracyjne, które pokazały, że zawsze można poznać się jeszcze lepiej. Na koniec dnia wszyscy zasiedli przy ognisku, by ze śpiewem i kiełbaskami podsumować całodzienne przygody.

Niedziela rozpoczęła się od zwiedzania huty szkła oraz warsztatów zdobniczych. Każdy z uczestników mógł wygrawerować na szklance swój własny motyw i zdobyć w ten sposób oryginalną pamiątkę. Po warsztatach przyszedł czas na wędrówkę do wodospadu Szklarki, gdzie oprócz pięknych widoków można było zaopatrzyć się w pamiątki i złapać w płuca górskie powietrze przed powrotem do Ostrowa. Jak zwykle w drodze powrotnej instruktorzy zaczęli już planować kolejną wyprawę, która odbędzie się za rok.

Inf. Julia Langner /Hufiec ZHP Ostrów/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Piątek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
REKLAMA