AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Jurek Owsiak znów odwiedzi Ostrów!

Zdrowie

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ponownie zawita do Ostrowa. I nie będzie to wizyta kurtuazyjna. W trakcie wizyty Fundacja przekaże po raz kolejny wysokiej klasy sprzęt dla ostrowskiego szpitala.

Nie ulega wątpliwości, że ostrowski szpital wie jak współpracować z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Fakt, że wartość przekazanego przez WOŚP ostrowskiej placówce sprzętu medycznego jest dużo wyższa od kwot jakimi ostrowianie zasilają fundację świadczy o tym najlepiej. I nie jest to efekt „znajomości” czy innych koneksji, a wynika z faktu, że szpital w Ostrowie spełnia wysokie standardy eksploatacji przekazywanego sprzętu, a mówiąc wprost – w Ostrowie sprzęt WOŚP-u pracuje na pełnych obrotach i wykorzystywany jest na maksimum swoich możliwości.

We wtorek 12 listopada Jurek Owsiak po raz kolejny odwiedzi Ostrów Wielkopolski. Rok temu przyjechał nową karetką do transportu noworodków. W tym roku tak efektownie nie będzie, ale z pewnością będzie efektywnie. Fundacja WOŚP przekaże bowiem ostrowskiej placówce wysokiej klasy tomograf komputerowy 64-rzędowy oraz stacjonarny aparat RTG telekomando, a według nieoficjalnych informacji, na tym lista darów się nie zakończy.

Wartość zakupionego sprzętu to zawrotna kwota 5 mln zł. Zastąpi on mocno już wyeksploatowane urządzenia – obecny tomograf służy już 10 lat i wykonuje około 11 tysięcy badań rocznie. W podobnym wieku jest urządzenie do rtg, które rocznie wykonuje kilkadziesiąt tysięcy badań. Jego następca aparat telekomando oprócz ,,standardowych’’ zdjęć będzie mógł także wykonywać badania z użyciem kontrastu, układu pokarmowego i oddechowego.

- To sprzęt bardzo wysokiej klasy, który jest potwierdzeniem, że w Ostrowie leczy się najmłodszych pacjentów na wysokim poziomie. W tym sprzęcie jest wielkie serducho nas Polaków, tych którzy są przekonani o słuszności działań orkiestry. Nie byłoby jednak tego gdyby nie działania takich ludzi jak Patryk Płomiński, szef ostrowskiego sztabu i wielu wolontariuszy z całego regionu – mówił niedawno starosta ostrowski Paweł Rajski.

Jak podkreślają zgodnie starosta oraz dyrektor szpitala Dariusz Bierła przekazanie tak dużych ilości specjalistycznego sprzętu, to efekt realizowanej od 2011 strategii rozwoju szpitala w kierunku rozwoju diagnostyki i leczenia najmłodszych pacjentów. Tylko w ostatnich latach w tym zakresie poczynione zostały ogromne inwestycje: na pediatrii, chirurgii dziecięcej, powstało Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń, rozbudowano neonatologię, powstał Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz specjalistyczne poradnie leczenia chorób krwi, czy dla dzieci z zaburzeniami neurologicznymi.

Ciekawostką jest fakt, że ostrowianie biją rekordy hojności w kolejnych finałach WOŚP i jak dotąd w 27 edycjach zebraliśmy blisko 2 miliony złotych. Z drugiej strony Fundacja WOŚP również bije rekordy i przekazała do Ostrowa sprzęt o wartości przekraczającej 9 milionów złotych!

Z prostego rachunku wynika, że z każdej wrzuconej do wośpowej puszki złotówki wraca do nas blisko 5 złotych! Pamiętajmy o tym podczas 28. finału, który zbliża się do nas wielkimi krokami!

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Sobota
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Laury, Laurentego, Nory