AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Operacja Bielecki

Kącik Prasowy

Adam Bielecki jeden z najlepszych polskich himalaistów wraca do pełni zdrowia dzięki zastosowanej na ostrowskiej ortopedii metodzie zespolenia gwoździem śródszpikowym złamania kości piętowej. Ten znany sportowiec operację przeszedł kilka miesięcy wcześniej. Niedawno pojawił się w ostrowskim szpitalu na wizycie kontrolnej już o własnych siłach, bez kul, za to z uśmiechem na twarzy.

Galeria zdjęć


- ‘’Utrzymywaliśmy w tajemnicy fakt, iż jeden z najlepszych polskich himalaistów miał tak skomplikowane złamanie kości piętowej, a jego dalsza kariera była poważnie zagrożona. Spośród  wielu metod leczenia rozważanych w różnych placówkach w kraju i za granicą wybrał właśnie nasz oddział i zaproponowany  przez nas małoinwazyjny sposób operacji. Jest nam miło, że obdarzył nas swoim zaufaniem, a my go nie zawiedliśmy’’ – powiedział dr Mirosław Falis.

Z   bardzo dobrego  rezultatu  operacji  sprzed dwóch miesięcy  cieszył  się sam zainteresowany  oraz  lekarz operujący dr  Krystian Pyszel i kierownik oddziału dr n. med. Mirosław Falis wraz ze wszystkimi lekarzami pracującymi w oddziale. Wyrazy podziękowania pacjent przekazał lekarzom anestezjologom, którzy poprowadzili znieczulenie oraz  personelowi bloku operacyjnego. Słowa wdzięczności skierował do zespołu pielęgniarskiego oddziału ortopedii. W tamtym trudnym dla niego okresie, po urazie obydwu nóg mógł liczyć na życzliwą i fachową  pomoc .

- ‘’Za zgodą Adama Bieleckiego chcieliśmy podzielić się  wspólnym sukcesem  zespołu leczącego i pacjenta. Z  dużą dozą pewności możemy powiedzieć, że ciężkie złamanie pięty zagoiło się prawidłowo i nie zatrzyma ono rozwoju dalszej kariery sportowej naszego himalaisty. Natomiast jako ortopedzi  podziwialiśmy upór, konsekwencję i pracowitość jaką wykazywał pacjent podczas całego procesu rehabilitacji. Wspólnie zapracowaliśmy na końcowy sukces’’ – powiedział dr Krystian Pyszel

Ostrowski oddział ortopedyczny  jako pierwszy w Polsce wprowadził  metodę   zespolenia śródszpikowego  złamań kości piętowej  w naszym kraju. Obecnie cały czas aktywnie współpracuje z ortopedami z USA, Niemiec i Francji nad dalszym  jej rozwojem. W ciągu 7 lat zoperowano w ostrowskim szpitalu 250 chorych z ciężkimi złamaniami kości piętowej.

- ‘’Swoim doświadczeniem dzielimy się z kolegami z kraju i z zagranicy. Od 2017 roku jesteśmy oficjalnie  europejskim centrum rozwoju tej metody i dwukrotnie w ciągu roku organizujemy kursy. Wyniki operowanych przez nas chorych opublikowaliśmy w dwóch  czasopismach krajowych i w jednym zagranicznym. Oczekujemy również na decyzję organu patentowego potwierdzającego nasz oryginalny wkład w dalszy  rozwój tej nowoczesnej metody’’ – powiedział dr M. Falis. 

Inf. Janusz Grzesiak
 

 

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana