AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ambasador Wielkopolskiej Kultury w Pradze

Rozrywka i kultura

Grupa Baletowa „Gwiazda” po raz kolejny wzięła udział w bardzo udanym, międzynarodowym projekcie. Tym razem, był to konkurs taneczny „Prague Dance Open”, który odbył się w dniach od 31.10-03.11.2019 r. w Pradze.

Galeria zdjęć


 Dziewczęta wyjechały na konkurs jako „Ambasador Wielkopolskiej Kultury” i spisały się naprawdę na medal. Grupa Baletowa „Gwiazda” zajęła aż 13 miejsc na podium, na 14 choreografii wystawionych w konkursie (jedna z nich uplasowała się na 4. miejscu):

  • Grupa I: I miejsce w kategorii taniec klasyczny, I miejsce w kat. tap dance, II miejsce w kat. jazz, IV miejsce w kat. folk za wykonanie krakowiaka, III miejsce w kat. modern;
  • Grupa II: I miejsce w kategorii jazz, I miejsce w kategorii tap dance, II miejsce w kategorii jazz dance;
  • Kwartet step – I miejsce: Ola Ryszkowska, Oliwia Banach, Magda Kubik, Amelia Grzegorowska;
  • Trio modern – III miejsce: Adrianna Nawrocka, Wiktoria Dworak, Wiktoria Krupa;
  • Duet modern – II miejsce: Hanna Szczepaniak, Małgorzata Guździoł;
  • Solo Hanna Szczepaniak: III miejsce w kategorii open dance;
  • Solo Aleksandra Lewek: I miejsce w kat. classical ballet;
  • Solo Zuzanna Jarocka: I miejsce w kat. modern.
  • Nagroda specjalna za układ jazzowy dla gr I – zaproszenie do udziału w konkursie w Hiszpanii 2020.

Międzynarodowy konkurs taneczny w Pradze był przedsięwzięciem zorganizowanym z wielkim rozmachem, na międzynarodową skalę, w pięknym obiekcie Top Congress Hall. Wśród wykonawców zaprezentowali się m.in. przedstawiciele Malezji, Nepalu, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Rumunii, Niemiec, Czech, Rosji, Estonii, Chorwacji, Macedonii, Węgier, Czarnogóry, Bułgarii i Polski. Łącznie, w konkursie zaprezentowano aż 213 choreografii w różnych technikach tanecznych i kategoriach wiekowych, wykonywanych w grupach, solo, duetach i trio.

Udział w konkursie był dla dziewcząt „Gwiazda” wielką przygodą, ale też sprawdzeniem swoich umiejętności na tle zespołów z różnych stron świata. Grupa „Gwiazda” uplasowała się w czołówce konkursowej, stając na wspólnej scenie w konkurencji z młodymi tancerzami z całego świata.

Autorkami sukcesu Grupy Baletowej „Gwiazda” są niezwykłe osoby, pełne pasji, zaangażowania i niezmierzonych pokładów pomysłów: Patrycja Stendera, Paulina Ibron i Agata Judkowiak – autorki choreografii i profesjonalistki w codziennej pracy nad repertuarem i techniką taneczną.

Organizatorem konkursu „Prague Dance Open” była międzynarodowa organizacja European Association of Folklore Festivals – EAFF, działająca jako Partner UNESCO.

Wyjazd Grupy Baletowej „Gwiazda” był współfinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, w ramach zadania „Ambasador Wielkopolskiej Kultury” a także przy wsparciu finansowym Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej zdjęć  – TUTAJ!

źródło: grupagwiazda.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana