Szczypiorniak odprawił kolejnego rywala

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni gorzyckiego Szczypiorniaka w ósmym meczu pokonali ósmego rywala, wygrywając na własnym parkiecie z Orlikiem Brzeg 37:33.

Gorzyczanie od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry szybko obejmując 3-bramkowe prowadzenie. Po 10 minutach gospodarze prowadzili już 6:1, a później ani przez moment nie dali Orlikom nadziei na odwrócenie przebiegu meczu. Na trzy minuty przed przerwą SPR powiększył przewagę przy wyniku 16:10, by zakończyć pierwszą połowę prowadzeniem 18:12.

Jedynie początek drugiej połowy należał do gości, którym udało się najpierw odrobić połowę strat (18:15), a później zbliżyć na 24:22, ale od 47 minuty gorzyczanie zaczęli odbudowywać swoją przewagę, by na 5 minut przed końcem meczu znów prowadzić 6 bramkami (32:26). Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Szczypiorniaka 37:33, a najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli: Paweł Dutkowski – 10 i Adam Olszyna – 9.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie - SPS Orlig Brzeg 37:33 (18:12)