Zwycięstwo w Lesznie!

Koszykarki Ostrovii po zaciętej walce pokonały niepokonaną dotąd ekipę Pompax Tęczy Leszno 60:57 utrzymując miejsce w ścisłej czołówce II ligi.

Po ubiegłotygodniowej porażce na własnym parkiecie z Liderem Swarzędz wyjazdowy mecz z Tęczą Leszno był dla ostrowianek „meczem o wszystko”. Aby utrzymać miejsce w czołówce II ligi ostrowianki musiały pokonać kroczącą od zwycięstwo do zwycięstwa ekipę z Leszna.

Początek spotkania w leszczyńskim Trapezie nie napawał optymizmem. Po 7 minutach gry ostrowianki przegrywały 5:14. Czas dla trenera Ostrovii pozwolił na zmianę sposobu gry biało-czerwonych, które do końca kwarty zmniejszyły nieco straty przegrywając 13:19. Kluczową dla losów meczu okazała się druga kwarta, w której ostrowianki „fruwały” po leszczyńskim parkiecie wygrywając 19:9 i prowadząc na przerwie 32:28. Bardzo zacięta trzecia kwarta pozwoliła gospodyniom odrobić 2 punkty i przed ostatnią odsłoną mieliśmy prowadzenie biało-czerwonych 45:43 i o wszystkim miała rozstrzygnąć ostatnia kwarta. W niej ostrowianki wytrzymały presję i nie zadrżały im ręce do końcowej syreny, po której mogły świętować w pełni zasłużone zwycięstwo.

Pompax Tęcza Leszno - TS Ostrovia Ostrów 57:60 (19:13, 9:19, 15:13, 14:15)

Punkty dla Ostrovii zdobyły: Motyl 17, Walczak 16, Nowicka 10, Grzegorowska 9, Joks 6, Ster 2, Parzeńska, K. Marciniak, Woźniak, Wołowicz