AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

"Stara Obora" i wystawa otwarte

Rozrywka i kultura

W piątek 15 listopada oficjalnie otwarto w Skrzebowej nowe miejsce spotkań: "Starą Oborę". Dzięki pracy wielu wolontariuszy jedno z pomieszczeń parafialnych zmieniło swoje przeznaczenie - dawna obora, pełniąca przez wiele lat funkcję składu rzeczy niepotrzebnych została gruntownie uporządkowana: usunięto niepotrzebne rzeczy, wymieniono deski stropowe, wyczyszczono ściany, założono nową instalację elektryczną i oświetlenie.

Galeria zdjęć


To wszystko dzięki pracy wielu osób: młodzieży i dorosłych a także dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance w ramach konkursu "Mikrodotacje na społeczne akcje", ogłoszonego przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości a współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, ze wsparciem ks. prob. Rafała Krysia oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. W uroczystości, oprócz zaangażowanych osób, uczestniczyli także m.in. burmistrz Jacek Bartczak, wiceburmistrz Piotr Rokicki, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, radna powiatowa Katarzyna Spiżak oraz sołtysi Władysława Smolińska i Tadeusz Marszał.
Otwarciu "Starej Obory" towarzyszył wernisaż wystawy "Nasza Moszczanka ma już 100 lat. Opowieści z dawnych lat", przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży", realizowanego przez Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego w Warszawie a dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra". Wcześniej uczniowie pod opieką nauczycielek Anny Szymankiewicz i Ewy Wojtczak uczestniczyli w szeregu zajęć warsztatowych a następnie wcielając się w role etnografów, przeprowadzili wywiady z starszymi osobami i zebrali informacje i materiały na temat historii Moszczanki.

 

inf. Karol Marszał
zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa