Pokazały klasę

W trudnym wyjazdowym meczu piłkarki Ostrovii pokazały klasę pewnie pokonując wymagającą ekipę Gwiazdy Toruń 4:1.

Mecz w Toruniu był dla ostrowianek z gatunku „być albo nie być”. Wygrana otwierała im drogę aby na finiszu rundy jesiennej dogonić 3. w tabeli GSS Grodzisk Wielkopolski. Porażka mogła je zepchnąć na odległe 6. miejsce. W poprzednim sezonie biało-czerwone przegrały w Toruniu 0:3, a przed niedzielnym meczem miały nad rywalkami tylko 1 punkt przewagi.

Początek spotkania potwierdził przedmeczowe obawy – gospodynie już w 2 minucie przeprowadziły akcję, po której objęły prowadzeni. Utrata gola nie zdeprymowała ostrowianek, wręcz przeciwnie – biało-czerwone rzuciły się z impetem na rywalki i w ciągu kilkunastu minut doprowadziły do remisu po strzale Sabiny Napieralskiej. Kilka minut później Ostrovia mogła wyjść na prowadzenia, ale strzał Marysi Gościniak obroniła toruńska bramkarka. Gospodynie nie pozostawały dłużne i  również groźnie atakowały, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Marii Gościniak udało się to co się nie udało przed przerwą. W 51 minucie po podaniu Gosi Knuły Gościniak oddała celny strzał wyprowadzając Ostrovię na prowadzenie. Zdobywczyni drugiej bramki chwilę później została ostro sfaulowana przez jedną z zawodniczek Gwiazdy, która otrzymała ze ten faul czerwoną kartkę. Osłabienie drużyny przeciwnej ostrowianki wykorzystały dość szybko – w 67 minucie Małgorzata Knuła podwyższyła na 3:1. To pozwoliło biało-czerwonym na uspokojenie gry i szukanie okazji do kolejnej bramki. Ta nadarzyła się na 10 minut przed końcem meczu. Aleksandra Krawiec umieszczając piłkę w bramce rywalek ustaliła wynik meczu na 4:1 przypieczętowując cenne zwycięstwo swojego zespołu.

W najbliższą sobotę Ostrovia rozegra ostatni zaległy mecz. Na boisku w Jankowie Przygodzkim o 13:30 podejmować będzie najsłabszy zespół II ligi – Błękitnych Stargard i jeśli zainkasuje 3 punkty, to zrealizuje zakładany wcześniej plan maksimum.

Gwiazda Toruń - TP Ostrovia Ostrów 1:4 (1:1)

bramki
Gwiazda: ? 2'
Ostrovia: Sabina Napieralska 14', Maria Gościniak 51', Małgorzata Knuła 67', Aleksandra Krawiec 80'

Skład: Zmyślona - Napieralska, Marczak, Świerblewska, Grajaszek - Czerniejewska, Lis, Paluch - Krawiec, Knuła, Gościniak.
Rezerwa: Judasz, Michalak, Drygas, Stasiak.