Pewne zwycięstwo w Gliwicach!

Koszykarze BM Slam Stali potwierdzili rosnącą formę pewnie pokonując na wyjeździe GTK Gliwice 85:64 i robiąc tym samym kolejny krok w kierunku play-off.

Choć ostrowianie odnieśli w Gliwicach pewne zwycięstwo, to początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Gospodarze rozpoczęli imponującą 7-punktową serią , a dopiero w trzeciej minucie pierwsze punkty dla ostrowian zdobył Dambrauskas. W połowie kwarty gliwiczanie powiększyli przewagę do 12:4. Wówczas sygnał do odrabiania strat dał rzutem za trzy Mokros, a chwilę później dwójkę dołożył Szymkiewicz (12:9). Przy wyniku 14:12 wydawało się, że będzie już tylko lepiej, ale miejscowi raz jeszcze odskoczyli  na 18:12 i dopiero w samej końcówce udało się Stali znów zbliżyć na 2 oczka kończąc kwartę wynikiem 20:18.

W drugiej kwarcie przez blisko 2 minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktu i dopiero wykorzystany jeden z dwóch rzutów wolnych Dambrauskasa „odblokował licznik”. Chwilę później wsadem popisał się Jevtović wyprowadzając Stal na pierwsze w tym meczu prowadzenie (20:21). Nie utrzymało się ono długo, gdyż po czterech minutach gliwiczanie znów odskoczyli na 26:23. W połowie kwarty ponownie duet Jevtović – Dambrauskas dał żółto-niebieskim punkty, wyprowadzając ostrowski zespół na prowadzenie, a że swoje trafienie dołożył też Żołnierewicz, po sześciu minutach ostrowianie uzyskali 3-punktową przewagę (28:31). Jednak i tego nie udało się obronić, gdyż gospodarze zareagowali szybko, choć od tego momentu wynik balansował już na granicy remisu i remisem 36:36 zakończyła się pierwsza połowa.

Trzecią kwartę znów nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, ale Threatt niwelował straty ostrowian celnymi rzutami za trzy, nie pozwalając rywalom na uzyskanie przewagi większej niż 3 oczka. Od stanu 43:43 znów mieliśmy okres gry kosz za kosz, ale przy 48:49 faul techniczny gliwiczan ostrowianie wykorzystali z całą bezwzględnością zdobywając 1+3, a chwilę później faulowany Szymkiewicz zamienił rzuty wolne na punkty i zrobiło się 48:55. Był to moment przełomowy, po którym gospodarze nie potrafili już skutecznie ugryźć Stalowców i odbić prowadzenia, choć ostatnie trafienie w kwarcie dało im wynik 56:60 przed ostatnią odsłoną meczu.

Początek czwartej kwarty dał jeszcze miejscowym nadzieję na odwrócenie losów meczu, gdyż udało im się na chwilę zbliżyć na 60:61, ale były to „miłe złego początki”. Debiutant Łukasz Wiśniewski wespół z niedawnym debiutantem – Łukaszem Dylewiczem zafundowali Stali 7-punktową serię (60:68) gasząc nadzieje zarówno miejscowych kibiców, jak i zawodników, którzy do końca meczu tylko dwukrotnie trafili do ostrowskiego kosza. Przez ostatnie trzy minuty punktowali już tylko ostrowianie i od wyniku 64:73 odjechali na 64:85 mocnym akcentem przypieczętowując czwarte ligowe zwycięstwo.

GTK Gliwice - BM Slam Stal 64:85 (20:18, 16:18; 20:24, 8:25)

GTK: B. Tabb 7, M. Adamczak, D. Mondy 14, M. Mijović, M Szlachetka 2, J. Furstinger 23, D. Słupiński, Ł. Diduszko, P. Henson 7

Stal: J. Threatt 14, N. Jevtović 13, Ł. Wiśniewski 4, P. Żołnierewicz 14, F. Dylewicz 3, P. Dambrauskas 11, J. Mokros 12, D. Szymkiewicz 14, J. Garbacz