Potwierdzili klasę!

Piłka ręczna

Szczypiorniści KPR Ostrovii potwierdzili wysoką formę pokonując na wyjeździe Śląsk Wrocław 29:27, umacniając tym samym swoją pozycję na podium pierwszoligowych rozgrywek.

Mecz we Wrocławiu od pierwszych minut był bardzo wyrównany i choć ostrowianie jako pierwsi zdobyli bramkę, to gospodarze aż do 9 minuty odpowiadali trafieniem na trafienie. Dopiero wówczas przy wyniku 4:5 udało się Ostrovii obronić akcję rywali i podwyższyć wynik na 4:6, ale chwilę później tym samym odpowiedzieli wrocławianie i znów mieliśmy remis 7:7. Po 15 minutach na tablicy był wynik 9:9, ale od tego momentu biało-czerwoni ruszyli do ofensywy najpierw odskakując na 9:11, a chwilę później popisując się 3-bramkową serią (10:14), która pozwoliła im zakończyć pierwszą połowę wynikiem 11:15.

Początek drugiej połowy mógł pozbawić gospodarzy nadziei na korzystny wynik, gdyż ostrowianie dołożyli kolejne dwa trafienia powiększając przewagę do 6 bramek (11:17), by po ośmiu minutach odskoczyć na 13:20. Wówczas jednak miejscowi pokazali charakter i potrafili ruszyć do szturmu, który dał im 4-bramkową serię (17:20) i przywrócił nadzieję na korzystny wynik. Biało-czerwoni wyhamowali impet rywali, choć ci chwilę później zbliżyli się na 20:22, w czym pomógł im niewykorzystany przez Patryka Marciniaka rzut karny. Od 49 do 56 minuty kibice oglądali walkę gol za gol z 2-3 bramkową przewagą Ostrovii, aż przy wyniku 24:26 rzut karny dla gospodarzy pozwolił im zbliżyć się na 25:26. Dwie minuty przed końcem meczu trafienia Patryków – Marciniaka i Stańka przywróciły Ostrovii 3-bramkową przewagę (26:29) na co gospodarze odpowiedzieli tylko 1 golem i mecz zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych.

WKS Śląsk Forza Wrocław - KPR Ostrovia Ostrów 27:29 (11:15)

Ostrovia: Foluszny, Foterek, Przybylski 5, Bałwas 5, Salamon, Biegański, Marciniak 13, Wojciechowski 2, Staniek 2, Wołowicz, Krzywda 2