AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Solidarnie z sędziami” /foto/

Miasto

W Ostrowie Wielkopolskim, tak jak w 105 miastach w Polsce odbyła się manifestacja pod hasłem „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami”.

Galeria zdjęć


W niedzielę 1 grudnia o godzinie 16:00 w 105 miastach w Polsce odbył się ogólnopolski protest „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami” organizowany przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Jak informowali organizatorzy protest zorganizowano „wobec represji, które w ostatnich dniach dotknęły sędziów wydających orzeczenia niezgodne z linią PiS”.

Pod ostrowskim sądem w niedzielne popołudnie zgromadziło się około 80 osób. Prowadzący spotkanie Jerzy Wójcicki przypomniał nazwiska sędziów, których dosięgły postępowania dyscyplinarne w reakcji na „orzeczenia niezgodne z linią władzy”. Mecenas Damian Grzeszczyk powiedział zgromadzonym, że „efekt mrożący” w postaci sankcji lub gróźb sankcji dotyczą również sędziów orzekających w ostrowskim Sądzie Rejonowym. Wszystkich obecnych i nieobecnych przedstawicieli zawodów prawniczych uczestnicy manifestacji pozdrowili brawami i okrzykami „wolne sądy”.

O działaniach w Senacie zmierzających do uporządkowania systemu prawnego w Polsce mówiła obecna na manifestacji senator Ewa Matecka. W swoim wystąpieniu poseł Jarosław Urbaniak zaapelował o jedność, mobilizację i zaangażowanie w zbliżającą się kampanię prezydencką, tłumacząc że zwycięstwo w tych wyborach kandydata opozycji zmieni Polskę na lepsze.

Manifestacji towarzyszyły akcenty muzyczne – wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a także m.in. nieoficjalny hymn opozycji ulicznej „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra