AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

IV LO ma 25 lat!

Nauka

IV liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina świętowało jubileusz 25-lecia. Uroczystości z tej okazji odbyły się zarówno w samej szkole jak i w Ostrowskim Centrum Kultury.

W piątek 29 listopada 25-lecie działalności świętowało IV LO im. Fryderyka Chopina. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Antoniego, po której uczniowie i absolwenci szkoły oraz grono pedagogiczne spotkali się w murach szkoły, gdzie mieli okazję przypomnieć sobie spędzony tam czas oraz obejrzeć krótki program artystyczny.

Kulminacją uroczystości była gala w Ostrowskim Centrum Kultury połączona z koncertem. Wśród przybyłych gości nie mogło zabraknąć pierwszego jej dyrektora – Józefa Kozana, który swoją pedagogiczną pasję kontynuuje do dzisiaj prowadząc z rozmachem Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. W swoim barwnym wystąpieniu dyrektor Kozan przypomniał trudne lata uruchamiania placówki. Artystyczna dusza pierwszego dyrektora szkoły odcisnęła piętno na jej profilu – IV LO od lat kojarzone jest jako ostrowska szkoła artystów, kształcąca talenty plastyczne, muzyczne, aktorskie, a w ostatnim czasie również filmowe. Aktualnie placówką kieruje dyrektor Małgorzata Jędroch, a szkoła od kilku lat z powodzeniem rozwija kierunki językowe.

Tradycją szkoły są statuetki Fryderyka, wręczane zasłużonym osobistościom. W tym roku kapituła uhonorowała tym wyróżnieniem 4 osoby i 1 instytucję:

- Ewę Natoniewska – nauczycielkę języka polskiego w IV LO, a wcześniej także w Studium Nauczycielskim

- Józefa Kozana – założyciela szkoły i wieloletniego dyrektora

- Karolinę Halczuk – wieloletnią nauczycielkę języków obcych

- Radę Powiatu Ostrowskiego.

Wcześniej, w dniu swoich 100 urodzin – 26 września, statuetkę Fryderyka otrzymała Daniela Olkiewicz – wieloletnia nauczycielka Studium Nauczycielskiego i instruktorka harcerska.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra