AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Polepszył się stan poparzonego noworodka

Zdrowie

Lekarze z ostrowskiego Centrum Leczenia Oparzeń wybudzili ze śpiączki farmakologocznej 2-tygodniowego chłopczyka, który uległ poparzeniu biopaliwem z kominka w pierwszy dzień Świąt w Poznaniu.

Do wypadku doszło 25 grudnia kiedy matka chłopczyka dolewała biopaliwo do kominka. Wskutek zapłonu paliwa doszło do pożaru w domu przy ul. Górniczej w Poznaniu, w którym poparzeniu uległy trzy osoby – matka i dwójka dzieci. Trzyletnia córka wraz z matką trafiły początkowo do szpitala w Poznaniu, natomiast najbardziej poszkodowany – 2-tygodniowy noworodek został przetransportowany do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w ostrowskim szpitalu. Malec miał poparzone 25% powierzchni ciała w związku z czym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Do Ostrowa ostatecznie trafiła też jego mama wraz z córką, nie tyle jednak  ze względu na stan zdrowia, co po to by móc być przy swoim dziecku.

Po tygodniu od wypadku stan dziecka poprawił się na tyle, że lekarze postanowili wybudzić małego pacjenta ze śpiączki. Chłopczyk na razie pozostanie na oddziale intensywnej terapii. Poprawia się również stan jego mamy oraz siostry, która przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej i czeka na operację. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a lekarze oceniają stan dziewczynki jako dobry.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA