AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Wernisaż malarstwa w Starej Przepompowni

Rozrywka i kultura

9 stycznia w Klubie Stara Przepompownia odbędzie się wernisaż malarstwa Karoliny Treski. Artystka ma za sobą już kilka wystaw - zbiorowych jak i indywidualnych. Tym razem jej prace będziemy mogli zobaczyć w Klubie Stara Przepompownia.

Karolina Treska jest absolwentką Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych Wydzialu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, w pracowni malarstwa profesora Jana Krzysztofa Hrycka - w roku 2014. Jej zainteresowania ocierają się o grafikę warsztatową i rzeźbę, jednak wtenczas kultywuje szczególnie malarstwo. Jest studentką Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej WPA w Kaliszu UAM w Poznaniu. Autorka dwóch wystaw indywidualnych: "Wszystko kręci się wokół baśni"- Synagoga, Ostrów Wielkopolski, 2013; "Prawdziwe - nieprawdziwe", galeria W Bistro Bravo we współdziałaniu z GSW w Ostrowie Wielkopolskim, 2018. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych.

– Nie używam w swoim malarstwie szczególnie różu i czerwieni. Jeśli stało się inaczej, był to wielki wyjątek lub przypadek. Przeważają u mnie błękity, fiolety i ukochane "nadziejne" zielenie. Reszta to tylko wymagany dodatek z palety barw, by stworzyć całość, uzupełnienie. Tym razem jest inaczej... Mój arsenał farb wygląda tak, że ta ciepła, gorąca część zostaje prawie nietknięta. Postanowiłam zawędrować w obce mi tereny i wykorzystać w pracach moje przeciwności. Być może z oszczędności, być może dla eksperymentu. Dlaczego MONOCHROMATYCZNIE? Bo chciałabym, by całość oscylowała wokół czerwieni. Dlaczego PRAWIE? Bo "prawie..."- jak głosi stara reklama pewnej marki piwa- "...robi wielką różnicę". W tym wypadku mono-czerwień lub mono-róż wzbogaci się o jaśniejsze, a może ciemniejsze akcenty? Sama jestem ciekawa. Eksperyment czas zacząć – opowiada Karolina Treska, artystka. 

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Margarita Dąbrówka. Projekt plakatu autorstwa Barbary Zabłockiej.
 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA