Awans, mimo porażki

Mimo wysokiej porażki 60:102 z Zagłębiem Sosnowiec, koszykarki Ostrovii awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski U22.

Z 3-zespołowego turnieju ćwierćfinałowego rozgrywanego w Ostrowie do półfinałów awansowały 2 drużyny, a losy awansu rozstrzygnęły się już w sobotę. W meczu Zagłębia Sosnowiec z Basketem Zgorzelec sosnowiczanki wygrały wysoko 122:59, co oznaczało że ekipa ze Zgorzelca pożegna się z rozgrywkami U22, a awans uzyskają Zagłębie i Ostrovia.

W kończącym turniej niedzielnym meczu wyrównana walka toczyła się tylko przez pierwsze trzy minuty. Wynik otworzyła z rzutu wolnego Anna Walczak, która chwilę później akcją 3+1 dała Ostrovii prowadzenie 5:3. Na tym emocje dla ostrowskich kibiców się zakończyły, gdyż szturm sosnowiczanek dał im najpierw 6-punktową serię (5:9), a w ostatnich minutach pierwszej kwarty od stanu 16:21 Zagłębie odskoczyło na 16:31, by zakończyć pierwszą odsłonę wynikiem 19:33.

Losy meczu rozstrzygnęły się definitywnie w drugiej kwarcie, kiedy to ostrowianki przez ponad 7 minut nie potrafiły znaleźć drogi do kosza rywalek. Dopiero przy wyniku 19:51(!) pierwsze trafienie odnotowała A. Walczak, a na przerwie mieliśmy wynik 28:63.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły „pogodzone z losem”, w związku z czym mecz miał już charakter potyczki sparingowej. Sosnowiczanki dopilnowały by wygrać obie kwarty, ale nie forsowały tempa zadowalając się przekroczeniem „100”.

Oprócz wspomnianej Anny Walczak w ostrowskiej drużynie z dobrej strony pokazała się Marika Grzegorowska zdobywając 16 punktów.

Do półfinałów awans uzyskały też m.in. MOSiR Bochnia i MPKK Sokołów Podlaski.

TS Ostrovia Ostrów – Zagłębie Sosnowiec 60:102 (19:33, 9:30, 17:22, 15:17)

Ostrovia: M. Grzegorowska 16, Z. Woźniak, D. Izydorska, A. Walczak 15, M. Wołowicz 7, K. Marciniak 11, H. Marciniak 6, B. Marciniak, A. Ster 4, M. Parzeńska 1