Porażka, mimo dobrej gry

Koszykarze rezerw BM Slam Stali mimo dobrej gry nie sprostali trzeciej drużynie II ligi przegrywając z BC Swiss Krono Żary 71:76. O wszystkim zadecydowała nieco słabsza trzecia kwarta.

Zwycięskie dwa ostatnie mecze mogły napawać ostrowskich kibiców umiarkowanym optymizmem. I choć w starciu z zespołem z czołówki II ligi stalowcy faworytem nie byli, to od pierwszych minut pokazali, że poprzednie zwycięstwa nie były dziełem przypadku. Co prawda w środkowej części pierwszej kwarty lekką przewagę uzyskali goście, ale udana końcówka pozwoliła ostrowianom wygrać pierwszą kwartę 16:15. W kwarcie drugiej podopieczni Kaspra Smektały zagrali wręcz koncertowo, prowadząc na trzy minuty przed przerwą 30:23. Wówczas jednak coś się w grze ostrowian zacięło i po serii błędów pozwolili oni rywalom nie tylko odrobić straty, ale uzyskać 5-punktową przewagę (32:37). Dopiero trójka szalejącego na parkiecie Szymona Ryżka pozwoliła „uratować wynik” na przerwie, a rezultat 35:37 wydawał się być nie najgorszym, pod warunkiem powrotu do dobrej gry w kwarcie trzeciej.

Po przerwie to goście jednak kontynuowali dobrą grę, szybko powiększając przewagę, która na półtorej minuty przed końcem kwarty urosła do 11 punktów (46:57). Raz jeszcze udana końcówka pozwoliła ostrowianom nieco zredukować straty, ale wynik 52:60 nie napawał optymizmem przed ostatnią odsłoną meczu. W niej wydawało się, że przyjezdni mają pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, utrzymując przewagę na poziomie 5-8 punktów. W ostatnich dwóch minutach dwukrotnie jednak zepsuli swoje akcje, a po drugiej stronie najpierw Łukasz Wojciechowski zdobył trójkę (69:73), a chwilę później faulowany Szymon Ryżek wykorzystał dwa rzuty wolne i zrobiło się 71:73. Ostatnie sekundy nie potoczyły się po myśli ostrowian. Co prawda rywale zdobyli w swojej akcji tylko 1 punkt (71:74), ale planu jakim było zdobycie trójki na wagę remisu nie udało się stalowcom zrealizować i ostatecznie faworyt z Żarów przypieczętował ciężko wywalczone zwycięstwo punktami w ostatniej akcji.

BM Slam Stal II Ostrów – BC Swiss Krono Żary 71:76 (16:15, 19:22, 17:23, 19:16)

Stal II: K. Chmielarz 8, S. Ryżek 31, Ł. Wojciechowski 14, M. Główka, K. Nawrot 7, M. Fornalik, T. Marek 2, J. Mikołajczyk 5, K. Stawicki, P. Stasiak 4
Swiss Krono: J. Der 5, M. Małachowski 26, D. Kalinowski 10, M. Góreńczyk 7, W. Dymiński 12, D. Kołkowski 7, M. Rusiński 4, A. Forysiuk 5, M. Kępiński