AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejny zakład w strefie przemysłowej przy ul. Wrocławskiej

Miasto

Prezydent Beata Klimek poinformowała, że nowym inwestorem na terenie strefy przemysłowej przy ul. Wrocławskiej będzie firma JMP Medical.

- Przetarg został rozstrzygnięty, akt notarialny podpisany, mamy nowego inwestora – poinformowała prezydent Beata Klimek. – To kolejna wysokospecjalistyczna firma, która lokuje się w tym rejonie.

Aktualnie JMP Medical ma swoją siedzibę w Czarnymlesie w gminie Przygodzice i zajmuje się sprzedażą i serwisem rekondycjonowanej oraz używanej aparatury do diagnostyki obrazowej takich producentów jak GE, Siemens, Toshiba, Philips.

W Ostrowie firma planuje budowę zakładu produkcyjnego.

W ramach środków pozyskanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój JMP Medical planuje produkcję mobilnych pracowni rezonansu magnetycznego,  wykonanych na naczepie. Realizacja tego projektu ma umożliwić wykonywanie badań rezonansem magnetycznym w placówkach opieki zdrowotnej, w których instalacja stacjonarnej pracowni jest niemożliwa ze względów technicznych. Docelowo firma zamierza produkować mobilne pracownie diagnostyki obrazowej takie jak tomograf, rentgen, mammograf, czy ultrasonograf.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa