AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Mobilny asystent do rehabilitacji /video/

Powiat

Nowy sprzęt medyczny - zmotoryzowany pionizator oraz chodzik w jednym urządzeniu - trafił dzisiaj na Oddział Neurologiczny wraz z Pododdziałem Udarowym ostrowskiego szpitala. Amerykański sprzęt Biodex Mobility Assist to urządzenie ułatwiające rehabilitację osób wymagających żmudnych ćwiczeń i pomocy osób trzecich.
Firma INTROL PRO-ZAP Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego ufundowała profesjonalny sprzęt medyczny. To zmotoryzowany chodzik, który umożliwia pacjentowi pionizację z pozycji siedzącej do stojącej z zabezpieczeniem w postaci uprzęży bezpieczeństwa. Urządzenie podtrzymuje pacjenta i zapewnia mu stabilność podczas ćwiczeń.

Jesteśmy przekonani, że urządzenia będą dobrze służyć i przyczynią się do poprawy stanu zdrowia wielu pacjentów oraz ułatwią  pracę personelowi oddziału-powiedział Rafał Pądel - prezes zarządu firmy.

Uprząż bezpiecznie wspiera pacjentów podczas podnoszenia i ruszania. Po przyjęciu pozycji pionowej pacjent kontroluje równowagę, może rozpocząć proces usprawniania. Urządzenie zapewnia bezpieczne wsparcie, co zachęca do samodzielnego poruszania się nawet u pacjentów z zanikami mięśni. Nie wymaga podnoszenia chorego, co łagodzi przeciążenie personelu i zmniejsza ryzyko upadków. Rama urządzenia pasuje do standardowych wózków inwalidzkich. Sterowanie jest zmotoryzowane, dlatego zarówno terapeuta, jak i pacjent mogą obsługiwać kontroler ręczny w celu wspomagania stania. Funkcjonowanie sprzętu zaprezentowane podczas spotkania z dziennikarzami w dniu 9 stycznia 2020 roku .

zdjecie

Oprócz diagnostyki udarów i leczenia bardzo ważna w tym procesie jest rehabilitacja. Na oddziale mamy bardzo dobry zespół rehabilitantów, a teraz mamy jeszcze najnowszy model sprzętu- powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.  

Priorytetem jest pacjenta jak najszybciej uruchomić. To jest podstawa do powrotu do zdrowia, do normalnego funkcjonowania. Doskonale do tego nadaje się zakupiony właśnie sprzęt- nowość na rynku rehabilitacyjnym, urządzenie wymarzone i wręcz wskazane, żebyśmy mogli skutecznie funkcjonować. Dzisiaj możemy cieszyć się z tego -może niepozornie wyglądającego, ale niezwykle przydatnego „chodzika”.  - powiedział Piotr Latajka - rehabilitant oddziału neurologicznego ostrowskiego szpitala.

-  Ostrowski szpital jest jedynym szpitalem w południowej Wielkopolsce, który posiada obecnie takie urządzenie. Teraz będzie mógł służyć naszym pacjentom- powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

zdjecie

Pionizacja oraz proces chodzenia jest bardzo ważny. Te podstawowe czynności pomagają przezwyciężyć problemy z krążeniem, zanikiem mięśni, stymuluje drogi nerwowe, oraz odgrywa istotną rolę w psychologii pacjenta poprzez poczucie samodzielności.

Firma INTROL PRO-ZAP sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim dla oddziału internistycznego „A” ostrowskiego szpitala zakupiła także wagę krzesełkową.

źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA