Siatkarki zgodnie z planem

Siatkówka

Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki pokonały UKS Piątkę Turek inkasując kolejny komplet punktów. Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze Salosu SL przegrywając z przedostatnim w tabeli MKS-em Malanów 1:3.

W zapowiedzi sportowego weekendu pisaliśmy, że choć siatkarki Baryczy przystąpią do meczu z Piątką Turek w roli faworytek, to jednak pojedynek ten niekoniecznie będzie „spacerkiem”. Wydarzenia na parkiecie hali w Przygodzicach potwierdziły te przypuszczenia. Zawodniczki z Turku wysoko zawiesiły poprzeczkę. Mimo że pierwszego seta Barycz wygrała 25:19, to w drugim przyjezdne zagrały niezwykle ambitnie wygrywając do 18.

Trzeci set znów należał do siatkarek z Jankowa, które wygrały go dość łatwo 25:18, ale w czwartej odsłonie UKS Piątka rzuciła na szalę wszystkie siły, co jednak wystarczyło im tylko do zdobycia 21 punktów. W ten sposób Barycz mimo straty trzeciego seta w tym sezonie, po raz ósmy zainkasowała komplet punktów i umacniając się na pozycji lidera III ligi.

GKLS Barycz Janków Przygodzki – UKS Piątka Turek 3:1 (25:19, 18:25, 25:18, 25:21)

Siatkarze Salosu SL pojechali na mecz do Malanowa po piąte w tym sezonie zwycięstwo, tymczasem spotkało ich spore rozczarowanie, gdyż z meczu z przedostatnim w tabeli MKS-em wrócili „na tarczy”. Dobrze dysponowani gospodarze pozwolili ostrowianom ugrać tylko jednego seta i to po grze na przewagi – 27:29. Dwa pierwsze sety padły łupem MKS-u, a w czwartym mimo ambitnej postawy ostrowian, nie udało im się doprowadzić do tie break’a i musieli pogodzić się z porażką 23:25 oraz  1:3 w całym meczu.

Ostrowianom pozostał do rozegrania już tylko jeden mecz – za tydzień z liderem MUKS-em Amber Kalisz, w którym szczytem marzeń będzie zdobycie choćby jednego seta i na tym zakończą ten dość krótki sezon.

MKS Malanów – Salos SL Ostrów 3:1 (25:23, 25:20, 27:29, 25:23)