Mocne wejście w sezon lekkoatletów

Lekkoatletyka

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon halowy lekkoatleci Stali LA. W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U16 młodzi ostrowianie zdobyli aż 15 medali. Bardzo dobrze zaprezentowali się również ich starsi koledzy i koleżanki w startujący w mityngu OPEN.

Lekkoatleci Stali LA rozpoczęli sezon od mocnego uderzenia. W rozegranych w sobotę 11 stycznia w Kaliszu Halowych Mistrzostwach Wielkopolski zdobyli 15 medali co jest rekordowym osiągnięciem w historii klubu. Na dorobek ten złożyło się 7 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe krążki.

Dwa złote medale zdobył Michał Jopek. Na 60 m ustanowił rekord życiowy wynikiem 7,59 s, a na 300 m. uzyskał wynik 43,25 s. Dwa medale zdobyła też Olga Szlachta – zwyciężając bieg na 300 metrów (46,72 s.) oraz zajmując drugie miejsce w skoku w dal (5,74 m. – rekord życiowy). Przy okazji 14-letnia ostrowianka wymazała z tabel bardzo stary rekord Wielkopolski w tej kategorii wiekowej z roku… 1972(!), poprawiając go o 1 cm!

Inga Kanicka na 60 m również uzyskała życiówkę wygrywając z czasem 8,05 s. W skoku wzwyż zwyciężyła Emilia Twardowska z wynikiem 164 cm. Ostrowianka zrezygnowała z dalszych skoków by wziąć udział w konkursie skoku w dal, w którym zajęła miejsce 4. z rekordem życiowym 5,23 m. Lena Dąbrówka zwyciężyła w biegu na 600 m z czasem 1:54,55 a Bartosz Opielewicz w skoku w dal z wynikiem 5,69 m (rekord życiowy)

Dwa srebrne medale zdobyła Oliwia Klar. W biegu na 60 m. rezultatem 8,18 s. wyrównała rekord życiowy, a w biegu na 300 m uzyskała wynik 47,14 s. W skoku wzwyż z wynikiem 161 cm i poprawioną życiówką o 5 cm miejsce 2. zajęła Daria Rybak. Natomiast w skoku w dal Szymon Jańczak skoczył 5,57 m poprawiając aż o pół metra(!) swój rekord życiowy.

Trzy brązowe medale padły łupem skoczków. W skoku w dal Julia Podruczna ustanowiła rekord życiowy wynikiem 5,45 m. W skoku wzwyż 13-latka(!) Ola Koniarek uzyskała 140 cm. co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce. Z kolei Norbertowi Tomczakowi  do brązowego medalu w skoku wzwyż wystarczył wynik 135 cm.

W odbywającym się równolegle mityngu Open ostrowianie również zaprezentowali się bardzo dobrze – w biegu na 300 m dwa pierwsze miejsca zajęli Kuba Chmielarz i Cyprian Adamcio. Ewa Piaszczyńska zwyciężyła na 60 m z rekordem życiowym 7,98. Również na 1000 m ostrowianie zajęli dwa pierwsze miejsca – zwyciężył Dawid Borowski przed Kacprem Adamczakiem. Całe podium ostrowianie obstawili w biegu na 60 m U18: 1. Dawid Grząka, 2. Kacper Zimniak, 3. Kacper Stawicki. Na tym samym dystansie drugie miejsca zajęli Marcin Karolewski U20 i Michał Tuczyński OPEN. Z kolei Marta Rauk i Ola Losy zajęły w finale biegu na 60 m odpowiednio miejsca 2 i 3, podobnie jak Kuba Tuczyński i Kuba Robotnikowski w skoku w dal U18. Ten pierwszy z wynikiem 6,51 uzyskał minimum na Halowe Mistrzostwa Polski. Natomiast w skoku w dal U20 miejsce 2.. zajął Marcin Karolewski.

Już za tydzień również w hali w Kaliszu odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski U18 i U20, w których należy oczekiwać kolejnych zdobyczy medalowych