AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Niemożliwe nie istnieje! /video/

Miasto

To był szalony 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota zebrana w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny poszybowała w górę, a ostateczny wynik przerósł najśmielsze oczekiwania – trzy miejskie sztaby zebrały łącznie blisko pół miliona złotych!
Jak co roku najwcześniej granie z orkiestrą rozpoczęły dwa sztaby działające w ostrowskich szkołach. W czwartek 9 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się impreza połączona z licytacją dla WOŚP. Z tek okazji szkołę odwiedzili wspaniali goście Gabrysia Grzyb – uczestniczka The Voice Kids oraz Jacek Jędrzejak, członek zespołu Big Cyc. Z przeprowadzonych licytacji uzyskano kwotę 2.620 zł, o blisko 1 tysiąc więcej niż przed rokiem.

Dzień wcześniej dwudniowy maraton wośpowy rozpoczął się w Zespole Szkół Technicznych. Tamtejsi wolontariusze i darczyńcy przeszli samych siebie zbierając dla Orkiestry astronomiczną kwotę 67.563,23 zł!

Od soboty ruszyły atrakcje przygotowywane we współpracy ze sztabem miejskim w OCK. Jako pierwsi wybiegli na parkiet piłkarze-amatorzy rozgrywający turniej „OLPNA dla WOŚP”. Wieczorem ruszyły koncerty w Piwiarni u Bossmana i w Manhattan Club w Czekanowie. Kolejne wydarzenie rozpoczęły się już w niedzielę. O 7:30 na ostrowskich ulicach pojawili się pierwsi wolontariusze: harcerze, uczniowie, ale również osoby dorosłe, które postanowiły w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do działań Orkiestry. O 8:00 w ostrowskiej stacji krwiodawstwa przy ul. Limanowskiego ruszyła akcja oddawania krwi, a o godzinie 10:00 w hali przy ul. Wrocławskiej rozpoczął się turniej badmintona „OTB Lotka dla WOŚP”.

W samo południe wystartowały aż cztery wydarzenia. W Społecznej Akademii Nauk przy ul. Wrocławskiej – występ zespołu „Tańczące Seniorki” z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na terenie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przy ul. Brackiej rozpoczął się turniej strzelecki z imprezami towarzyszącymi, natomiast na Piaskach ostrowskie morsy ruszyły do lodowatej wody, a 400 biegaczy na trasę biegu „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie”.

W godzinach popołudniowych wypełniać się zaczęło Ostrowskie Centrum Kultury, gdzie na ostrowian czekały planszówki przygotowane przez OstroWplansze, animacje dla dzieci, pokaz ratownictwa. Na scenie OCK zaprezentowały się między innymi Grupa Baletowa Gwiazda i szkoła tańca Lilla House. W przerwach między występami na scenie szalał niesamowity Szymon Matyśkiewicz licytujący kolejne przedmioty przekazane dla WOŚP. Za złote serduszko WOŚP, które licytowano w Ostrowie powielu latach przerwy, nabywca zaoferował aż 25 tysięcy złotych.  Nie mogło zabraknąć tradycyjnego Światełka do nieba o godzinie 20:00, uświetnionego występem Teatru Ognia „Hana Hi”.

Licytacje na dużej Scenie OCK trwały do późnych godzin nocnych. Jeszcze dłużej trwało liczenie zebranych pieniędzy. Choć w pierwszych godzinach licznik pokazywał kwoty mniejsze niż w analogicznym czasie przed rokiem, to w miarę upływu czasu zaczął przyspieszać, aż 20 minut po północy mogliśmy poinformować, że mamy nowy rekord, wówczas bowiem pękła granica 300 tysięcy złotych. Nieoficjalnie usłyszeć można było, że może uda się przekroczyć barierę 400 tys., aż w końcu o godzinie 4:40 ogłoszono oficjalnie nowy rekord miejskiego sztabu: 410.950 zł. Łącznie z pozostałymmi dwoma sztabami dało to kwotę 481.133,23 zł, aż o 185 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem!

Tak wielka kwota to niewątpliwie zasługa wszystkich osób zaangażowanych w tegoroczny finał WOŚP: ludzi pracujących w sztabie, wolontariuszy, organizatorów imprez towarzyszących, firm i instytucji, które wymienić nie sposób i wreszcie wielka zasługa mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy zechcieli tego dnia podzielić się dobrem.

Na koniec pozwolimy sobie wymienić dwa skrajnie różne, a równie pożyteczne przypadki. Wielkie ukłony należą się wspomnianemu już Szymonowi Matyśkiewiczowi, który z ogromnym wdziękiem przez wiele godzin prowadzi licytacje w OCK. To on sprawia, że ludzie z poczuciem radości przelicytowują samych siebie sięgając głębiej do portfeli. Jeszcze głębsze ukłony kierujemy jednak pod adresem mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn św. Brata Alberta. Oni również zagrali z Orkiestrą dzieląc się tym co mają, wrzucając datki do puszki WOŚP podczas odbywającej się w schronisku niedzielnej mszy świętej. To najlepiej pokazuje jak w świecie podziałów idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrafi łączyć nas wszystkich.

Wkrótce poinformujemy również o tym jak orkiestra grała w innych miejscowościach powiatu ostrowskiego.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA