AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Chór Nauczycielski na Jubileusz

Powiat

Już po raz piąty w kościele parafialnym w Wierzbnie odbył się koncert w ramach „Powiatowego Kolędowania’’.

Tegoroczny koncert odbył się 12 stycznia 2020 r.

- ‘’Czasem ludzie pytają mnie jak to się stało, że pojawiliśmy się właśnie tutaj. Odpowiadam, że stąd wyszło zaproszenie i przez całe pięć lat jest tutaj wyjątkowy klimat do organizacji tych muzycznych spotkań. Czujemy życzliwość od księdza proboszcza Krystiana Szenowskiego oraz wszystkich ludzi działających w Radzie Parafialnej i w ogóle przychylnych pomysłowi, aby z ofertą koncertów wychodzić poza Ostrów do różnych miejscowości naszego powiatu’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

W tym roku przed wypełnionym po brzegi kościołem wystąpił Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcja Janusza Lipińskiego i była to wyjątkowa muzyczna podróż po świecie kolęd i świątecznych utworów z całego świata. Całość dopełniły światła tworzące wyjątkową atmosferę. Profesjonalizm artystów, wysoki poziom nagrodzony został przez słuchaczy owacją na stojąco.

W pierwszym koncercie, pięć lat temu wystąpił Adam Wasiela z programem poezji śpiewanej do słów ks. Twardowskiego. W drugiej edycji gośćmi była kapela góralska TURNIOKI. W trzecim koncercie wystąpiła Katarzyna Zawada. Rok temu w ramach Dni Kultury Żydowskiej w Kościele Katolickim zaprezentował się poznański zespół SHALOM.

zdjecie

W tegorocznym koncerice wziął także udział: Burmistrz Odolanowa Marian Janicki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Finke, wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk, radny powiatowy Rafał Walkow.

źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA