AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Zagłosujmy na ostrowskich wynalazców!

Nauka

Młodzi ostrowscy wynalazcy biorą udział w konkursie OFF Sciene organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jedną z kategorii konkursowej jest „Nagroda Czytelników Dziennika Zachodniego”, do głosowania jednak zapraszamy również czytelników Tuby Ostrowa!

REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że ostrowski Zespół Szkół Technicznych jest kuźnią młodych wynalazców, którzy coraz śmielej podbijają kraj i zagranicę zdobywając laury w kolejnych konkursach i wystawach. Jednym z takich konkursów, w którym ostrowianie mają spore szanse na kolejny sukces jest organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach „OFF Sciene” odbywa się w ramach 4. Śląskiego Festiwal Nauki.

Spośród nadesłanych prac jury wytypowało 11 finalistów, którzy zmagać się będą w trzech kategoriach konkursowych:

- Nagroda Publiczności Festiwalowej,

- Nagroda Komisji Konkursowej,

- Nagroda Czytelników „Dziennika Zachodniego”.

I właśnie o pomoc w głosowaniu w tej ostatniej kategorii zwrócili się do naszej redakcji Jakub Jędrzejewski, twórca „urządzenia schładzającego napoje w puszkach” oraz Kacper Gąsiorek, Konrad Stępień i Dawid Krzyżaniak, którzy stworzyli „ploter laserowy”.

Jakub Jędrzejewski tak zachwala swój projekt:

- Zbudowałem urządzenie, które potrafi schłodzić w ciągu 1 minuty napój w puszce od temperatury pokojowej do temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza. Mając takie urządzenie właściciele sklepów nie będą zmuszeni utrzymywać pracującej non stop wielkogabarytowej lodówki, gdyż na życzenie klienta napój będzie można schłodzić niemal natychmiast i to do takiej temperatury jaką klient sobie zażyczy.

Jakub podkreśla, że urządzenie zostało zaprojektowane,  zbudowane, przetestowane i spełnia postawione przed nim wymagania.

Z kolei Kacper Gąsiorek tak prezentuje wykonane wraz z kolegami urządzenie:

- Nasz ploter laserowy to urządzenie służące do znakowania detali zarówno w fabrykach produkcyjnych, jak i w przemyśle reklamowym czy dekoracyjnym. Dzięki zastosowanej technologii możliwe jest wypalenie lub grawerowanie zdjęć w popularnych formatach, takich jak .jpg i .png. Wysoka precyzja lasera umożliwia wykonanie bardzo drobnych detali nieosiągalnych w przypadku pracy człowieka.

Twórcy plotera zwracają uwagę, że urządzenie zostało wykonane od podstaw, na bazie własnego projektu i bez korzystania pomocy zewnętrznej.

 

Głosowanie w konkursie potrwa do piątku 24 stycznia, do godziny 23:59. Warto kliknąć w formularz zgłoszeniowy i zagłosować na jeden z wybranych projektów. Niestety jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta