AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrów z dotacją na usuwanie azbestu

Miasto

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał naszemu Miastu dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W 2020 roku na to przedsięwzięcie przeznaczonych zostanie 30 000 złotych.

Przedmiotem działań, na które pozyskano dofinansowanie jest usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

 

- W ramach tego projektu prowadzić będziemy demontaż takich elementów, ich transport i unieszkodliwienie w odpowiedniej instalacji. Dzięki pozyskanemu wsparciu, ostrowianie pozbędą się tych niebezpiecznych odpadów za darmo – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

 

- W naszym mieście nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Będziemy namawiać mieszkańców, by się go pozbyć i unieszkodliwić na składowisku odpadów niebezpiecznych przez specjalistyczną firmę posiadającą niezbędne pozwolenia – dodaje wiceprezydent.

 

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na dofinansowanie z WFOŚiGW. Do pozyskanych z Funduszu 21 000 zł z budżetu miejskiego dołożonych zostanie kolejne 9 000 zł. O rozpoczęciu naboru zgłoszeń do programu będziemy informować na stronie internetowej ostrowskiego Urzędu Miejskiego, a także w informatorze miejskim.

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA