AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Zagrali i zaśpiewali /video/

Nauka

16 stycznia w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek odbył się XVI Koncert Kolęd.
REKLAMA

Koncerty Kolęd organizowane przez salezjańską szkołę zawsze były wyjątkowe, ale ten był jedyny w swoim rodzaju. Szkolny zespół Spectrum pokazał się od najlepszej strony. Super brzmienie, wspaniałe głosy wokalistów, piękna dekoracja i wyjątkowy klimat. Jak zawsze w Salezjankach zaproszeni goście mogli przez chwilę "poczuć się jak w niebie". Duża w tym zasługa nauczycieli: Ani Makowskiej, Radka Pawlaka, Agnieszki Wielebskiej i Hani Jankowiak. 
Po raz pierwszy organizatorem koncertu było po reaktywowane stowarzyszenie "Razem dla dzieci i młodzieży", które dzięki pozyskaniu grantu z  firmy Wodkan w konkursie organizowanym przez Centrum Rozwoju Komunalnego mogło sfinansować odpowiednie przygotowanie sali i koncertu. 
Wyjątkowy klimat koncertu to z kolei zasługa członków stowarzyszenia, którzy zorganizowali poczęstunek przy świecach. Dzięki wystrojowi wszyscy mogli poczut tego wieczoru klimat wigilii. 
Na zakończenie koncertu przedstawiciele stowarzyszenia: prezes Witold Rychter, skarbnik Katarzyna Młynarczyk-Płonka oraz siostra dyrektor szkoły Renata Hałapacz podziękowali darczyńcom: firmom Adber, cukierniom Gusto, Graf oraz piekarni "Chleb jak sprzed lat" oraz wieloletniemu prezesowi stowarzyszenia panu Krzysztofowi Belli. 
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, bez których ten koncert by się nie odbył, nauczycielom - członkom stowarzyszenia, Radzie Rodziców, uczniom oraz chórowi szkolnemu, młodym wokalistom ze szkoły podstawowej oraz chórowi nauczycieli. Wszyscy wypadli świetnie, pozostaje zatem oczekiwać kolejnego koncertu za rok. 
Koncert swoją obecnością zaszczycil wiceprezydent miasta Sebastian Górski.

Licealny zespół "Spectrum" towarzyszący wokalistom, to profesjonalni muzycy, którzy swoimi talentami dzielą się podczas swoich występów: Miłosz, Marcin, Nikodem, Zuzia i Zosia to na co dzień uczniowie salezjańskiego LO, Janek to to absolwent szkoły a Kuba - uczeń ZST. Razem tworzą niezwykle zgrany zawodowo grający zespół. Muzykom towarzyszyły młode wokalistki: Kamila, Zuzia, Maja, Iga i Agata - uczennice LO. 
Całość koordynowała pani Agnieszka Wielebska, motywująca swoją osobą młodzież do muzykowania.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora