Ostrovia tylko 3.

Piłka ręczna

Na zakończenie 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piekarach Śląskich KPR Ostrovia pokonała miejscową Olimpię 28:24, ale wystarczyło to tylko do zajęcia 3 miejsca w turnieju.

Losy awansu do 1/8 rozstrzygnęły się już w sobotę, kiedy to Ostrovia przegrała z Kusym Kraków, a Olimpia z Chrobrym Głogów. W tej sytuacji w ostatnich dwóch meczach w bezpośredniej walce miały się rozstrzygnąć losy miejsc 1-2 (Chrobry-Kusy) i 3-4 (Olimpia Ostrovia). W pierwszym meczu krakowianie zwyciężyli jedną bramką  24:23 i to oni będą rozstawieni w 1/8, głogowianie zaś musieli zadowolić się miejscem 2, również dającym prawo gry w kolejnym etapie rozgrywek.

W „meczu pocieszenia” ostrowianie pierwsi zdobyli bramkę, później jednak oddali prowadzenie gospodarzom, utrzymując wynik bliski remisu. Po pierwszej połowie zakończonej 1-bramkowym prowadzeniem Olimpii 14:13, w pierwszych minutach drugiej części udało się gospodarzom odskoczyć na 16:13. Biało-czerwoni nie pozwolili jednak rywalom na „ucieczkę” i urywając „bramkę po bramce” w 42 minucie doprowadzili do remisu 18:18. Prawdziwy szturm ostrowianie przypuścili 10 minut później, kiedy to od wyniku 20:19 uciekli gospodarzom na 21:26 rozstrzygając losy meczu zakończonego wynikiem 24:28.

Wygrana dała Ostrovii 3. miejsce w turnieju. Tym bardziej szkoda przegranego minimalnie pierwszego meczu z Chrobrym Głogów, który jak się okazało rozstrzygnął o losach miejsc 2-3, a tym samym awansu.

Olimpia Piekary Śląskie – KPR Ostrovia Ostrów 24:28 (14:13)

Ostrovia: Krawczyk 1, Kaniewski 5, Warzecha, Bestian 2, Molski 3, Szych, Wróbel 10, Abdusalam, Wołowicz 7, Zimny