Cenna wygrana w Nysie

Koszykarze rezerw BM Slam Stali pokonali na wyjeździe wyżej notowany AZS Basket Nysa 91:83. Podopieczni Kaspra Smektały przetrwali napór rywali w ostatnich minutach meczu odnosząc cenne zwycięstwo, które pozwoliło im poprawić sytuację w tabeli.

Przez trzy minuty żaden z zespołów nie potrafił zdobyć punktów. Jako pierwsi przełamali się ostrowianie, na co gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami, szybko jednak Stal odzyskała prowadzenie po trafieniach Nawrota i Chmielarza. Wyrównany bój oba zespoły toczyły przez całą pierwszą kwartę zakończoną wynikiem 17:17.

Drugą odsłonę od trafienia rozpoczęli miejscowi, ale później 8-punktowa seria ostrowian (19:25) dała im prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Gospodarze kilka razy zbliżali się na 2-3 punkty, a na niespełna trzy minuty przed przerwą mieliśmy wynik 32:33. Za każdym razem jednak stalowcy odpierali ataki prowadząc na przerwie 6 punktami (32:38).

Trójki Ryżka i Chmielarza na początku drugiej połowy dały ostrowianom 12-punktową przewagę (32:44), a w połowie kwarty uzyskali oni rekordowe 17-punktowe prowadzenie (39:56). Przez dłuższy czas udawało się stalowcom utrzymywać przewagę na tym poziomie, ale miejscowi zwietrzyli swoją szansę w akcjach trzypunktowych dzięki czemu zbliżyli się oni na 57:66, aczkolwiek wynik po trzech kwartach ustalił Dawid Rykowski trafiając na 57:68.

W pierwszych minutach czwartej kwarty oba zespoły częściej pudłowały niż trafiały, choć bilans wypadł na remis. Po trzech minutach mieliśmy wynik 59:70, później jednak gospodarze trafili dwie trójki i zrobiło się 65:70. Ostrowianie odpowiedzieli akcją 2+1 Ryżka i trójką Wojciechowskiego, dzięki czemu w połowie kwarty stalowcy nadal prowadzili 11 punktami (65:76). Raz jeszcze oba zespoły wymieniły się celnymi rzutami za trzy, a później rozpoczął się pojedynek na rzuty wolne, wygrany przez miejscowych 2:1. Kolejne dwie trójki Basketu sprawiły, że przy wyniku 76:80 trener Smektała na trzy minuty przed końcem meczu musiał poprosić o czas. Po przerwie ostrowianie zdobyli 3 oczka, ale na minutę przed końcem meczu było już 83:85. Krzysztof Chmielarz zaryzykował rzut za trzy, ale nie trafił. Udało mu się jednak zebrać piłkę, a sfaulowany przez rywali trafił dwa rzuty wolne skutecznie oddalając zagrożenie. W ostatnich akcjach ostrowianom nie zadrżała ręka i ostatecznie Stal wygrała 91:83.

AZS Basket Nysa – BM Slam Stal II Ostrów 83:91 (17:17, 15:21, 25:30, 26:30)

Basket: P. Kopciński 15, M. Chorostecki 3, M. Zygadło 11, M. Kliniewski 10, M. Krawiec 23, O. Topolski 2, M. Poznański, A. Chodor 19, B. Kłyż

Stal: K. Chmielarz 22, S. Ryżek 24, Ł. Wojciechowski 16, M. Główka 12, K. Nawrot 10, J. Mikołajczyk 3, M. Zaremba 2, D. Rykowski 2

Fot: Rafał Jakubowicz