AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Uczniowie „Reymonta” na Cyprze

Powiat

„Wolontariat i aktywne obywatelstwo - od jednostki do organizacji” to tytuł projektu realizowanego przez ostrowskie II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w ramach unijnego programu ERASMUS+. W dniach 20-24 stycznia w Limassol na Cyprze odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży, w którym wzięli udział przedstawiciele 6 krajów - Bułgarii, Cypru, Łotwy, Polski, Rumunii i Włoch.

REKLAMA
REKLAMA

Działania skierowane były m.in. na zachęcenie młodzieży do działań wolontariackich i aktywności obywatelskiej, dlatego też pobyt na Cyprze poświęcony był na poznanie działań miejscowego samorządu uczniowskiego, rady rodziców, władz lokalnych oraz kilku organizacji pozarządowych. Młodzież wzięła też udział w działaniach wolontariackich: sadzeniu drzew w ramach działań stowarzyszenia „300 000 drzew w Limassol”, sprzątaniu parku miejskiego i plaży oraz malowaniu miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

zdjecie

Poza tym uczestnicy wyjazdu odwiedzili ogród zoologiczny w Limassol a także miejsca związane z bogatą historią Cypru: antyczne miasto Kourion oraz średniowieczny zamek w Kolossi. Byli też w Nikozji - jedynej na świecie stolicy kraju podzielonej na dwie części (grecką i okupowaną przez Turcję), gdzie m.in. odwiedzili fundację zajmującą się opieką nad osobami niepełnosprawnymi umysłowo.

zdjecie

Wyjazd kolejnej grupy uczniów już w marcu - tym razem do Rumunii. Koordynatorem wymiany jest Karol Marszał, którego na Cyprze wspierała Krystyna Woronin.

źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Linda
Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim przez e-mail ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Brak kontroli kredytowej, brak podpisu z jedynie 2% oprocentowaniem, lepsze plany s

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
REKLAMA