AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ciekawie spędzony czas w Muzeum Miasta

Nauka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 imienia generała Józefa Bema,  29 stycznia  odwiedzili Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem wyjścia było wspólne zwiedzanie wystaw i udział w zajęciach na temat gwary wielkopolskiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pierwszym punktem wizyty w muzeum było obejrzenie niezwykłej wystawy ,,Historie pisane klockiem”. Pasjonaci klocków lego z całej Polski zawiązali stowarzyszenie ,,Zbudujmy to”.  Swoje zbiory udostępnili ostrowskiemu muzeum. Uczniowie z podziwem patrzyli na imponujące konstrukcje, m.in. na  XIX - wieczne miasto, zajezdnię kolejową z Ostrowa, sceny bitewne, statki z ,,Gwiezdnych wojen”, wieżę Eiffla, zamki i wiele innych eksponatów.  Kolejnym punktem  był udział w zajęciach na temat gwary wielkopolskiej. Niestety zabytek języka polskiego, jakim jest gwara, jest coraz mniej znana przez młode pokolenia. Dlatego warto pielęgnować ten niezwykły język, ukazując młodzieży jego niepowtarzalność i piękno. Ostatnim punktem wycieczki do muzeum było zwiedzenie wystawy ,,Ostrów w 3D”. Pieczołowicie odtworzony Ostrów sprzed ponad 100  lat, jest niezwykłą lekcją  historii dla uczniów. Podczas zwiedzania było wesoło, ciekawie i pouczająco. Wyjście do Muzeum Miasta, którego organizatorem była nauczycielka Grażyna Kolek, to propozycja spędzenia czasu wolnego podczas ferii.

Inf. Bogna Roszyk, SP7

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Linda
Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim przez e-mail ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Brak kontroli kredytowej, brak podpisu z jedynie 2% oprocentowaniem, lepsze plany s

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora