AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Ferie z Ekonomią w Radłowie

Gm. Raszków

W dniach 27-31 stycznia odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie zajęcia z przedsiębiorczości w ramach projektu edukacyjnego FERIE Z EKONOMIĄ, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

REKLAMA
REKLAMA

Celem zajęć było kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodego pokolenia oraz umiejętności planowania własnej ścieżki życiowej. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki biznesu pod opieką trenerów: Karola Marszała - nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie oraz Mateusza Śliwy – studenta ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczniowie uczyli się pisania planu biznesowego, uczestniczyli w symulacjach rynkowych i ćwiczeniach praktycznych dotyczących barteru, planowania dochodu rodziny, projektowania własnej firmy oraz w wielu innych inspirujących zadaniach. Zajęcia oprócz formy studyjnej miały również charakter wyjazdowy - młodzież odwiedziła placówkę banku PKO SA w Ostrowie Wielkopolskim oraz Oddział Narodowego Banku Polskiego w Poznaniu, gdzie jedną z atrakcji były ćwiczenia w rozpoznawaniu autentyczności banknotów polskich. Uczestnicy odwiedzili też lokalne przedsiębiorstwo - Computer Recycling w Radłowie, której właściciel podzielił się z młodymi ludźmi historią swojej firmy oraz zdobytym doświadczeniem biznesowym.
Udział w projekcie nie tylko poszerzył wiedzę uczniów o treści spoza podstawy programowej, ale także zapewnił atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu poprzez naukę i zabawę.

źródło: www.raszkow.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Linda
Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim przez e-mail ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Brak kontroli kredytowej, brak podpisu z jedynie 2% oprocentowaniem, lepsze plany s

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
REKLAMA