Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Sport

Kibice koszykówki i piłki ręcznej będą usatysfakcjonowani, gdyż w ten weekend czeka nas sporo ciekawych pojedynków w obu dyscyplinach. Przypomną o sobie siatkarki, a biegacze pobiegną „zaDyszkę”. Zapraszamy na Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica!

Piątek

Na wyjeździe

Po dwóch meczach z zespołami walczącymi o utrzymanie koszykarzy BM Slam Stali w piątkowym starciu z Kingiem Szczecin czeka „chwila prawdy”. Oba zespoły znajdują się w szerokiej stawce drużyn walczących za plecami czołowej „piątki” EBL o miejsca 6-8, dające prawo gry w play-off. Wydaje się, że właśnie bezpośrednie mecze między tymi drużynami rozstrzygną, która z nich będzie miała dłuższy sezon. Szczecinianie przegrali ostatnie dwa mecze, ale na mecz ze Stalą ściągają posiłki zza oceanu – rozgrywającego Isaiaha Briscoe mającego za sobą 39 meczów w NBA w Orlando Magic. Spotkanie to rozpocznie się o 19:30.

U siebie

Na tydzień przed kluczowym pojedynkiem w II lidze koszykarki TS Ostrovii zmierzą się w towarzyskim meczu z liderkami dolnośląskiej II ligi – Basketem Zgorzelec. Mecz ten wyjątkowo rozegrany zostanie w hali w Przygodzicach, co zapewne będzie gratką dla miejscowych kibiców. Na koszykarski pojedynek do Przygodzic zapraszamy na godzinę 13:00.

Ważna wygrana w ubiegłym tygodniu w Nysie napawa optymizmem przed meczem rezerw BM Slam Stali z KKS-em Tarnowskie Góry. Młodzi stalowcy odbili się od dna II ligi, a w sobotę będę mieli szansę wyprzedzić ekipę z Tarnowskich Gór, do tego potrzebna będzie jednak kolejna wygrana. Mecz w hali przy ul. Batorego rozpocznie się o 17:00.

Po długiej świątecznej przerwie na ligowe parkiety powracają pierwszoligowi piłkarze ręczni. Ostrowskich kibiców szczypiorniaka czeka nie lada atrakcja, gdyż rywalem KPR Ostrovii będzie lider I ligi Stal Gorzów. Gorzowianie w pierwszej rundzie przegrali tylko jeden mecz – u siebie z… Ostrovią. Biało-czerwoni osłabieni brakiem Adriana Wojkowskiego czeka ciężkie wyzwanie. Może jednak z pomocą kibiców uda im się pokonać lidera po raz drugi. Spotkanie w hali przy ul. Krotoszyńskiej rozpocznie się o 18:00.

Po czterotygodniowej przerwie na ligowe parkiety powracają siatkarki Baryczy Janków Przygodzki na decydujące mecze rundy zasadniczej. Pierwszym z tych meczów będzie zaległy pojedynek w Turku z tamtejszym MKS MOS. W meczu w Przygodzicach zawodniczki z Turku potrafiły urwać jankowiankom jednego seta, w rewanżu pewnie będą chciały ugrać nieco więcej. Liderki III ligi nie pozwalają jednak rywalkom na zbyt wiele i jak dotąd w całych rozgrywkach oddały tylko 3 pojedyncze sety, zatem i tym razem będą zdecydowanymi faworytkami.

O godzinie 17:00 w Wolsztynie piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie w meczu 16. kolejki II ligi zagrają z tamtejszym Wolsztyniakiem. Wolsztyniak choć do ligowych tuzów nie należy, to jednak w poprzednim meczu przed własną publicznością pokusił się o sporą niespodziankę pokonując wyżej notowaną Żagiew Dzierżoniów. Gorzyczanie przed tygodniem również uporali się z Żagwią, a w sobotę powalczą o 16 zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Niedziela

Od godziny 10:45 na Piaskach biegacze rywalizować będą na trasach 7. Zimowej zaDyszki. Oprócz tytułowej „Dyszki” tradycyjnie odbędą się biegi na dystansie 5 km oraz „5 km z psem”.

Trzymamy kciuki za naszych sportowców życząc im udanych występów, a na relacje ze sportowych aren zapraszamy na Tubę Ostrowa.