Basket Zgorzelec lepszy od Ostrovii

W towarzyskim meczu czołowych drużyn grupy wielkopolskiej i dolnośląskiej II ligi koszykarki TS Ostrovii przegrały z UKS Basket Zgorzelec 69:80.

Ekipa Basketu Zgorzelec jako pierwsza zapewniła sobie udział półfinałach drugoligowych rozgrywek. Zgorzelczanki odnotowały przed tygodniem 18 wygraną w sezonie i z kompletem zwycięstw przewodzą grupie dolnośląskiej.

Ostrowianki tymczasem toczą zaciekłą walkę o jedno z dwóch miejsc premiowanych udziałem w drugim etapie rozgrywek. Najważniejszy mecz czeka je w przyszłym tygodniu w Swarzędzu, w którym rozstrzygną się losy 1. miejsca w grupie wielkopolskiej. Do miejsca 2. aspiruje jeszcze Tęcza Leszno mająca 1 punkt mniej od zespołów z Ostrowa i Swarzędza.

Towarzyskie spotkanie Ostrovii i Basketu rozegrane w hali w Przygodzicach było ciekawym widowiskiem, choć zawodniczki ze Zgorzelca już w pierwszej połowie uzyskały przewagę prowadząc do przerwy 43:35. W drugiej połowie ostrowiankom nie udało się odrobić strat, wręcz przeciwnie – ekipa Basketu kontrolowała przebieg gry uzyskując dwucyfrową przewagę i wygrywając ostatecznie 80:69.

Jak zwykle w meczach towarzyskich wynik nie jest kwestią pierwszorzędną. Dla Ostrovii było to ważne przetarcie przed kluczowym pojedynkiem w lidze. Nie można jednak wykluczyć, że oba zespoły zmierzą się w tym sezonie raz jeszcze „na poważnie” w półfinałach lub finałach drugoligowych rozgrywek.

TS Ostrovia Ostrów – Citronex UKS Basket Zgorzelec 69:80