Przykra porażka

Koszykarze rezerw BM Slam Stali nie wykorzystali szansy na poprawienie swojej pozycji w tabeli II ligi i przegrali na własnym parkiecie z KKS-em Tarnowskie Góry 88:92.

Ekipa z Tarnowskich Gór dobrze rozpoczęła sobotni mecz obejmując 2-punktowe prowadzenie już w pierwszej akcji , a w trzeciej minucie po dwóch trójkach odskoczyła na 5:9. Wojciechowski i Ryżek również pokazali, że potrafią rzucać za trzy, a po dwójce tego drugiego w połowie kwarty ostrowianie objęli prowadzenie 12:11. Nie utrzymało się ono długo, gdyż dobrze dysponowani goście szybko zdobyli kolejnych pięć oczek odzyskując 4-punktową przewagę (12:16), a po kolejnej trójce na minutę przed końcem kwarty goście odskoczyli na 14:19. Końcówka w wykonaniu ostrowian była jednak imponująca. Najpierw trójkę zdobył Główka, chwilę później akcją 2+1 popisał się Mikołajczyk, a w ostatnich sekundach rzutem za trzy wynik pierwszej kwarty ustalił Wojciechowski – 23:19.

Na początku drugiej kwarty stalowcy kontynuowali festiwal 3-punktowch akcji i po dwóch minutach prowadzili 29:21. Tarnowianie w końcu otrząsnęli się z niemocy i odnaleźli drogę do ostrowskiego kosza na tyle skutecznie, że zbliżyli się na 3 oczka (29:26). Gorąco zrobiło się w połowie kwarty, kiedy przy wyniku 33:31 KKS miał piłkę „na remis”. Goście punktów jednak nie zdobyli, a w odpowiedzi Pawlik w ciągu jednej minuty dwukrotnie trafił za trzy oddalając zagrożenie (39:33). Nie zdeprymowało to gości, konsekwentnie grających akcje dwupunktowe. Próba rzutów za trzy kosztowała ich powiększenie straty do 8 oczek (43:35), ale ostatnie trafienie przed przerwą należało do nich i na przerwie mieliśmy wynik 43:37.

Kwartę trzecią od punktów rozpoczął Główka (45:37), ale goście w każdej akcji odrabiali straty, zbliżając się na 46:42. Na tym jednak „zabawa” się skończyła, gdyż w następnych akcjach ostrowianie popisali się 6-punktową serią uzyskując dwucyfrową przewagę – 52:42. Przerwa, o którą poprosił trener gości bardzo pomogła jego podopiecznym, gdyż w kolejnych minutach zagrali oni koncertowo, w dwie minuty redukując straty do 1 punktu (54:53). Stalowcy wyhamowali szturm rywali, ale po okresie wyrównanej gry ci dopięli swego i wyszli w końcu na prowadzenie 59:60. Po przerwie dla trenera Smektały goście powiększyli przewagę do 2 punktów (61:63), jednak końcówka kwarty należała do ostrowian. Stalowcy szybko zniwelowali straty (68:68), by w ostatniej minucie dołożyć 4 punkty i prowadzić po trzech kwartach 72:68.

Punkty Pawlika na początku kwarty czwartej dały Stali 6-punktowe prowadzenie, ale goście znów potrafili nie tylko odrobić straty, ale i objąć prowadzenie po dwóch minutach gry (75:76). Gra kosz za kosz w kolejnych akcjach sprawiła, że prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, do czasu gdy KKS zdobył trójkę (79:81). O czas poprosił trener Smektała, a po przerwie goście mogli powiększyć przewagę, ale dwukrotnie nie trafili do ostrowskiego kosza. Do remisu doprowadził Ryżek i znów nastąpiła wymiana ciosów, ale tym razem jedną trójkę zapisali na swoje konto ostrowianie, odzyskując prowadzenie (84:83). Chwilę później stalowcy powiększyli przewagę do 3 punktów (86:83) na cztery minuty przed końcem meczu. Wystarczyło jedno pudło ostrowian by znów powróciła koszykarska wańka-wstańka, a w miarę upływu czasu oczywistym się stało, że wygra ten zespół, który popełni mniej błędów. Błędów tych pojawiło się po obu stronach bardzo dużo, a w ostatnich sekundach goście zachowali więcej zimnej krwi i to oni przechylili szalę na swoją korzyść odnosząc cenne zwycięstwo.

BM Slam Stal II Ostrów – KKS Tarnowskie Góry 88:92 (23:19, 20:18, 29:31, 16:24)

Stal: K. Chmielarz 7, S. Ryżek 34, Ł. Wojciechowski 12, M. Główka 13, K. Nawrot 6, J. Mikołajczyk 3, B. Pawlik 11, M. Zaremba, D. Rykowski 2

KKS: M. Balcerzak 7, D. Weiss 18, S. Podgórski 7, M. Nikiel 18, A. Wilkin 21, M. Kuboszek 3, G. Zadęcki 18, A. Sapiński