Siatkarki zwycięskie po raz 9.

Siatkówka

Siatkarki Baryczy w 9 meczu w tym sezonie odniosły 9 zwycięstwo. Tym razem na wyjeździe pokonały MKS MOS Turek 3:1.

Rozgrywki grupowe siatkarskiej III ligi wkraczają w decydującą fazę. Do końca lutego dowiemy się, która z drużyn, z którego miejsca przystąpi do półfinałów. Tymczasem po dłuższej przerwie liderki grupy II GLKS Barycz Janków Przygodzki zmierzyły się na wyjeździe z MKS MOS Turek.  Ekipa z Turku, to jedna z dwóch drużyn, które potrafiły w tym sezonie urwać seta jankowiankom – w pierwszym meczu po dwóch setach było 1:1 i potrzeba było jeszcze dwóch by rozstrzygnąć mecz.

W Turku można było się spodziewać jeszcze twardszej postawy gospodyń. Tymczasem pierwsze dwa sety jankowianki wygrały nadspodziewanie łatwo – pierwszego do 17, a drugiego do 14. Być może uśpiło to czujność siatkarek Baryczy, gdyż w secie trzecim zespół z Turku wspiął się na wyżyny swoich możliwości  i osiągnął zamierzony cel wygrywając 25:22.

W czwartym secie uskrzydlone turkowianki dalej grały na „wysokim C”, ale tym razem Barycz zaskoczyć się nie dała i po zaciętej walce zwyciężyła 25:22, a cały mecz 3:1.

Za tydzień jankowianki podejmować będą we własnej hali  Energę MKS 17 Kalisz.

MKS MOS Turek – GLKS Barycz Janków Przygodzki 1:3 (17:25, 14:25, 25:22, 22:25)