„Nic nie może wiecznie trwać”

Piłka ręczna

Słowa przeboju Anny Jantar mogli zanucić sobie piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie w drodze powrotnej z Wolsztyna, gdzie przegrali pierwszy w historii klubu mecz ulegając tamtejszemu Wolsztyniakiowi 27:35.

W zapowiedzi sportowego weekendu zwróciliśmy uwagę, że choć Wolsztyniak nie należy do tuzów II ligi, to jednak w poprzednim meczu przed własną publicznością sprawił sporą niespodziankę pokonując 3. w tabeli Żagiew Dzierżoniów. W sobotę szczypiorniści z Wolsztyna sprawili sensację pokonując niepokonanego od dwóch sezonów Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie.

Wynik meczu w Wolsztynie otworzył w 2 minucie Paweł Dutkiewicz i choć wynik 0:1 utrzymywał się przez pięć minut, to raczej nikt się nie spodziewał, że będzie to jedyne prowadzenie gorzyczan w tym meczu. Później gospodarze zdobyli w krótkim czasie dwie bramki, a po okresie wyrównanej gry od 10. minuty zaczęli powiększać przewagę odskakując najpierw na 6:3, a kilka minut później na 10:5. W 20 minucie przy wyniku 12:7 gorzyczanie ruszyli do szturmu zbliżając się na 12:10, ale kontrofensywa Wolsztyniaka przyniosła gospodarzom prowadzenie 17:11. Gra bramka za bramkę w ostatnich minutach dała wynik 20:14 po pierwszej połowie.

W drugiej części okazało się, że gorzyczanie nie znaleźli w przerwie recepty na rozpędzonych gospodarzy. Ambitnie grający piłkarze Szczypiorniaka cztery raz zbliżali się na 3-4 bramki, za każdym razem jednak wolsztynianie dawali odpór, odbudowując wcześniejszą przewagę. Na pięć minut przed końcem meczu mieliśmy wynik 30:26, wówczas jednak gospodarze przeprowadzili spektakularną ofensywę zwieńczoną 5-bramkową serią, definitywnie rozstrzygając losy meczu.

Mimo porażki Szczypiorniak zachował dużą przewagę nad rywalami. Obecnie wynosi ona 5 punktów, a już za tydzień w Legnicy gorzyczanie będą mogli rozpocząć kolejną zwycięską serię.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - SPR Szczypiorniak Gorzyce 35:27 (20:14)

Wolsztyniak: Kaczorowski, Tajchert - Wojtkowiak 9, Siejek 7, Świtała 6, Frąckowiak 5, Pietruszka 5, Trybuś 1, Piątkowski J. 1, Piątkowski A. 1, Szała  Żok, Nowak, Hruświcki, Lewandowski, Drożdżyński

Szczypiorniak: Glabik, Marciniak - Piosik 4, Łukaszewski, Łukaszewski, Jaruzel, Aleks 2, Bartczak, Jedwabny 10, Błaszczyk, Przyszlak 1, Dutkiewicz K. 5, Dutkiewicz P. 5