AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Chcą obalić fałszywe informacje

Nauka

Grupa licealistek z II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowała się zrealizować projekt społeczny "Twarde dowody". W ramach swoich działań licealistki chcą uświadomić ludzi o szkodliwości mitów naukowych oraz fałszywych informacji, których w dzisiejszym świecie pojawia się coraz więcej. W najbliższy piątek, o godz. 18:00 organizują prelekcję w II LO.

Projekt społeczny "Twarde dowody" ma na celu pokazanie ludziom, że nie wszystko, co słyszą jest prawdą. Ma on za zadanie uświadomić odbiorcom ich złe nawyki oraz szkodliwość wielu dostępnych produktów. Poza tym, projekt szerzy rzetelną wiedzę na tematy zdrowia, żywienia oraz środowiska. Projekt ten jest realizowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

– Zdecydowałyśmy się wziąć udział w olimpiadzie "Zwolnieni z Teroii", ponieważ interesuje nas nauka i łamanie stereotypów z nią związanych. W ramach projektu zorganizujemy prelekcję, w trakcie której opowiemy o mitach naukowych. Odbędzie się ona w najbliższy piątek o 18:00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego. Rozwiesiłyśmy plakaty w ostrowskich szkołach podstawowych oraz kilku innych miejscach naszego miasta. Rozdałyśmy również ulotki, co spotkało się z ciepłym odbiorem mieszkańców naszego miasta – opowiada jedna z uczestniczek projektu, Małgorzata Żulicka. 

 W piątek, 21.02.2020r., o godzinie 18.00 grupa projektowa organizuje w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. 

– Opowiemy m.in. o tym, czy kawa jest rzeczywiście szkodliwa, czy potrzebujemy bezglutenowych produktów, skąd ten ekologiczny szał i dlaczego jest potrzebny. To tylko niektóre z tematów, które poruszymy. Planujemy zaprosić posła Jarosława Urbaniaka oraz kilku radnych wraz z starostą. Oczywiście, zaproszeni są także nasi nauczyciele oraz dyrektor. Wydarzenie prawdopodobnie będzie finałem naszego projektu, jednak nie wykluczamy dalszego działania, np. prelekcji w szkołach – dopowiadają organizatorki. 

Zespół projektowy działa w składzie: Zofia Urbaniak,Olga Raczak, Agata Zuchowska, Zuzanna Gmerek i Małgorzata Żulicka.

„Zwolnieni z Teorii” platforma stworzona przez polski edukacyjny startup społeczny Social Wolves. To także ogólnopolska olimpiada, w której uczestnicy zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona