W niedzielę – bez medali

Lekkoatletyka

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 lekkoatleci Stali LA zakończyli z dorobkiem 4 medali. W niedzielnych konkurencjach ostrowianie nie poprawili medalowego dorobku z soboty, ale uzyskali kilka wartościowych wyników.

O sobotnich zmaganiach na HMP w Toruniu piszemy TUTAJ.

Jako pierwszy w ostatnim dniu mistrzostw zaprezentował się w biegu na 200 m U18 Kacper Cegła w finale B zajmując miejsce 2. z czasem 23,33 s. Był to przedsmak finału A, w którym wystąpił Kacper Zimniak legitymujący się 4. czasem z eliminacji. Niespodzianki w finale nie było. Na drugim łuku stawka była jeszcze dość wyrównana i wydawało się, że ostrowianin może powalczyć o medal, ale ostatnia prosta rozwiała te nadzieje i Kacper minął linię mety jako 4 z czasem 23,05 s.

Sztafeta 4x400 m Mix U18 w składzie Paulina Szczepaniak – Damian Drozdowski – Anna Losy – Cyprian Adamcio w stawce 16 ekip zajęła 7. miejsce z czasem 3:49,63. Co ciekawe, wynik ten w kategorii U20 dałby miejsce 5…

Marcin Karolewski po swoim występie w finale B biegu na 200 m U20 zapewne żałował, że nie pobiegł równie szybko w sobotnich kwalifikacjach. Ostrowianin zwyciężył z wynikiem 21,97 s, a rezultat taki dałby mu w sobotę miejsce w finale A. Wynik Marcina okazał się tylko o 0,05 s. gorszy od tego jaki chwilę później uzyskał zdobywca brązowego medalu. Ola Losy startująca również w finale B 400 m. mimo ambitnej walki nie poprawiła swojego sobotniego rekordu życiowego, ani miejsca z eliminacji. Z rezultatem 60,75 s zajęła 5. miejsce, czyli 11. w mistrzostwach.

Jakub Chmielarz w stawce finalistów biegu na 800 m U20 legitymował się przedostatnim czasem, dlatego też od początku ulokował się na końcu stawki nie wdając się w przepychanki i pilnując tempa. Taktyka ta okazała się bardzo dobra. Jakub zaatakował na ostatnim okrążeniu mijając dwóch rywali i ukończył bieg na 6. miejscu w czasie o ponad sekundę lepszym od ustanowionej dzień wcześniej życiówki – 1:55,93.

Startująca w ostatniej konkurencji mistrzostw sztafeta 4x400 m Mix U20 w składzie Aleksandra Losy – Marcin Karolewski – Olga Kalina – Jakub Chmielarz zajęła ostatnie, 6. miejsce z czasem 3:58,94. Pamiętać jednak trzeba, że biegnący na ostatniej zmianie Jakub miał w nogach ukończony chwilę wcześniej bieg na 800 m.

Cztery zdobyte krążki dały Stali LA 52. miejsce w klasyfikacji medalowej, choć gdyby spojrzeć pod kątem liczby medali, to tylko sześć klubów zdobyło ich więcej niż 4.