AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wernisaż Martyny Antczak

Rozrywka i kultura

Już niedługo, 27 lutego w Klubie Stara Przepompownia odbędzie się wernisaż prac ostrowskiej fotografki, Martyny Antczak. Artystka przedstawi swoje prace w ramach wystawy "Wszech-świat".

– Nie udałoby mi się otworzyć tych ludzi, gdyby nie cechy osobowości, które posiadam. Jest to według mnie idealny dowód na to, że portret jest w połowie spotkaniem fotografa i osoby znajdującej się po drugiej stronie obiektywu. Człowiek zawsze interesował mnie najbardziej i zawsze był głównym tematem moich zdjęć. Każda osoba, którą spotykam, jest swego rodzaju podróżą dla mnie. Nie zawsze miłą, nie zawsze wygodną, ale zawsze wartościową – mówi Martyna Antczak.

Wszech-świat to portrety przedstawiające ludzi z różnych stron świata. Martyna zdjęcia te wykonała podczas swoich podróży. Podróżując otwiera się  ona na tubylców i skupia swoją uwagę na ludziach, aby poznać ich kulturę i życie codzienne. Jej prace to głównie fotografia uliczna. Będąc w obcym miejscu staram się spędzać jak najwięcej czasu w miastach. Im bardziej zatłoczone, tym lepiej. W fotografii portretowej stara się pokazać całą swoją miłość do człowieka.

– Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, ale w szczególności z obcokrajowcami. Ludzie, których spotykam w innych krajach są dla mnie jeszcze bardziej ciekawi, ponieważ oprócz tego, że każdy z nich posiada unikatową osobowość, to dodatkowym walorem jest jego kultura. A ja kocham wszystko, czego jeszcze nie znam. Jestem fotografem, muszę okrywać. Cechami fotografa są otwartość, ciekawość i empatia. Aparat jest dla mnie tylko narzędziem, które pozwala mi wyruszyć w podróż, jaką jest drugi człowiek. Każdy z nich jest dla mnie wyjątkowym wszech-światem wartym eksplorowania. Fotografia nie jest więc dla mnie pasją samą w sobie. Główną pasją jest człowiek, aparat tylko narzędziem do jego poznania – opowiada artystka.

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Margarita Dąbrówka. Projekt plakatu wykonała Barbara Zabłocka.

O poprzedniej wystawie artystki pisaliśmy --> TUTAJ

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Wtorek
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Balbiny, Kamila, Kornelii