Spacerkiem przez Koło

Siatkówka

Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki pewnie pokonały w wyjazdowym meczu Victorię Koło 3:0 i potrzebują wygrania 2 setów w meczu ostatniej kolejki by zakończyć rozgrywki fazy zasadniczej na 1. miejscu.

Jankowianki były zdecydowanymi faworytkami tego meczu i szybko rozstrzygnęły go na swoją korzyść tracąc w trzech setach zaledwie 29 punktów. Wygrana ta pozowliła im utrzymać 3-punktową przewagę nad drugą w tabeli Energą MKS SMS Kalisz.

I właśnie te dwie drużyny spotkają się w meczu ostatniej kolejki, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Kaliszu. W meczu obu drużyn w Przygodzicach Barycz odniosła nadspodziewanie łatwe zwycięstwo, wygrywając w 3 setach. Co ciekawe - w pozostałych meczach kaliszanki nie oddały rywalkom żadnego seta legitymując się imponującym dorobkiem 10:0 i 30:0. Jankowianki zdarzyło się przegrywać pojedyncze sety, ale nie straciły żadnego punktu, dlatego też aby utrzymać pozycję lidera wystarczy, że wygrają w Kaliszu 2 sety. Zadanie to łatwe nie będzie, gdyż kaliszanki z pewnością wyciągną wnioski z meczu w hali w Przygodzicach, ale i jankowianki nie pojadą do Kalisza walczyć o 2 sety tylko o pełną pulę.

KHBC Victoria Koło - GLKS Barycz Janków Przygodzki 0:3 (12:25, 6:25, 11:25)