AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Święto Szkoły w SP 6 /video/

Nauka

W czwartek 20 lutego s Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się Święto Szkoły. Uroczystość miała podobny charakter jak w latach ubiegłych, gdyż jej głównym elementem była prezentacja uzdolnień uczniów. Podkreśliła to w swoim wystąpieniu Dyrektor Anna Galant. Formuła święta bardzo spodobała się zaproszonym gościom.
Wzorem poprzednich lat  z okazji Święta Szkoły przeprowadzono wiele konkursów, w których mogli wziąć udział  wszyscy chętni uczniowie. I wreszcie nadszedł czas, by wybrać laureatów nagrody TALENT SZÓSTKI 2020 w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-IV i V-VIII. W rywalizacji wzięli udział  finaliści wcześniejszych eliminacji. Komisja złożona z przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli nagrodziła Martynę Galusik z kl. II a, która okazała się mistrzynią w kręceniu kołem hula-hoop, oraz Pawła Mroza z kl. VIII b za pełną ekspresji grę na gitarze.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu wiedzy o patronie szkoły Macieju Rataju. W kategorii klas IV-V laureatką została Eliza Niewiejska, a  w grupie wiekowej klas VI–VIII zwyciężyła Julia Suska z kl. VII a.  Przy tej okazji wręczone zostały również nagrody zwycięzcom konkursu historycznego, którymi okazały się: Eliza Niewiejska z kl. V d i uczennica klasy VI d Zofia Majewska.

Następnie wszyscy zgromadzeni na uroczystości byli  świadkami przyznania zaszczytnego tytułu UCZEŃ Z KLASĄ.  Otrzymują  go uczniowie odznaczający się sumiennością, starannością, pilnością i dążeniem do zdobywania wiedzy. Zdobywcy tego wyróżnienia zostali uhonorowani  dyplomami oraz pamiątkowymi plakietkami.

W wyniku przeprowadzonego wcześniej głosowania całej szkolnej społeczności, wyłoniony został również zwycięzca konkursu  UCZEŃ Z PASJĄ ROKU 2020. Tym razem statuetkę otrzymała Wiktoria Właśniak z kl. VIII a, której konikiem  jest rysowanie, a w szczególności tworzenie grafiki komputerowej.

Uczniowie wybierali spośród siebie także osoby, które zawsze są życzliwe, koleżeńskie, pomocne, uprzejme i szanują innych. Słowem takie, na których zawsze można polegać. Z każdej klasy został wyłoniony jeden kolega i jedna koleżanka. Z profilami tych osób można się było wcześniej zapoznać na rozwieszonych w szkole plakatach. A miano KOLEŻANKI I KOLEGI ROKU 2020 zdobyli: Eliza Hypka z kl. VIII b i Jakub Orczykowski z kl. VIII c.

Był to ostatni akcent tegorocznego Święta Szkoły, podczas którego dzieci miały możliwość  pokazania swoich uzdolnień.  Ogromne podziękowania należą się uczniom, rodzicom i nauczycielom – reżyserom tej uroczystości.  Po raz kolejny pokazano, że  szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również szansa na  rozwijanie talentów i realizowanie pasji!

Swoją obecnością uroczystość uświetnili:  Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Elżbieta Grochowska. Radę Osiedla Zacisze-Zębców reprezentowała Paulina Barczak, a Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6  - Przewodniczący Maciej Siwek i Wiceprzewodnicząca Monika Zaremba-Stefańska. Na uroczystość przybył również Proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej Waldemar Willak.

Inf: B. Płokarz /SP 6/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona