AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Uświadamiają ludzi, jak groźny jest plastik

Nauka

Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim realizuje projekt społeczny "Zadbajmy o naszą planetę". Projekt jest realizowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" i ma na celu uświadomić ludziom, jak dużym problemem jest obecnie walka z plastikiem.

Projekt "Zadbajmy o naszą planetę" opiera się na uświadomieniu ludziom jak duży obecnie jest problem z plastikiem. Uczniowie w ramach projketu planują rozdawać ulotki z poradami jak być bardziej ekologicznym oraz eko torby na zakupy. Grupa zdecydowała się wziąć udział w olimpiadzie i wybrać temat ekologii, ponieważ w obecnych czasach wiele osób nie przejmuje się plastikiem i tym, jak dużo go zużywają.

Projekt ma na celu pokazać osobom, które często wybierają się na zakupy do supermarketu – nieustającego problemu z kupnem foliowych reklamówek oraz ogólnego braku ekologicznego stylu życia w codziennych sytuacjach, który mógłby chociaż w małym stopniu wpłynąć na dobro naszego środowiska. Grupa uczniów chce uświadomić ludziom, jak obecnie wygląda sytuacja z plastikiem.  

– W obecnych czasach wielu ludzi podczas zakupów kupuje foliowe siatki, których po czasie gromadzi się ogromna ilość. Takie plastikowe torby rozkładają się ok. 400 lat. Jest to bardzo dużo czasu, więc co komu szkodzi zakup materiałowej reklamówki lub po prostu noszenie ze sobą własnej torby wielokrotnego użytku. Dzięki temu zyska na tym nasza planeta. Ostatnio jest także bardzo głośno o żółwiach, które mylą reklamówki foliowe z meduzami i wiele z nich przez to ginie. Starajmy się używać plastiku jak najmniej. Zostawmy go na produkcję innych, bardziej potrzebnych rzeczy. Warto wspomnieć, że Polak rocznie zużywa średnio 490 foliowych siatek, a na przykład Duńczyk tylko 4. Bierzmy przykład! – opowiada Szymon Łączny – jeden z członków zespołu projektowego. 

 

 

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama