Druga porażka Szczypiorniaka

Piłka ręczna

Po raz drugi w rundzie rewanżowej piłkarzom ręcznym Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie przyszło uznać wyższość rywala. Tym razem na parkiecie w Kościanie sensacyjne zwycięstwo nad liderem II ligi odniosła tamtejsza Tęcza wygrywając 31:29.

O tym., że hasło "bij mistrza" jest aktualne zespół Szczypiorniaka przekonuje się ostatnio w każdym meczu. Niewątpliwie pierwsza ligowa porażka gorzyczan w meczu w Wolsztynie dodała wiary w rywalom w pokonanie dotąd niepokonanego lidera, a to sprawia, że w każdym meczu zespół z Gorzyc Wielkich musi wspinać się na wyżyny swoich możliwości by zdobywać kolejne punkty.

Od historycznej porażki minęły zaledwie dwie kolejki, a w meczu z Tęczą Kościan przyszło liderowi przełknąć gorycz porażki po raz drugi. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała takiego scenariusza. Gospodarze grali ambitnie, ale gorzyczanie przez większość czasu kontrolowali przebieg gry schodząc na przerwę przy 3-bramkowym prowadzeniu. W drugiej połowie zespół Kościana zagrał agresywniej, a szybkie ataki miejscowych często kończyły się celnym i rzutami, co nie zawsze udawało się gorzyczanom. Przewaga szczypiorniaka topniała w miarę upływu czasu, aż w końcowych minutach Tęcza wyszła na prowadzenie, które utrzymała do końcowej syreny.

Mimo drugiej porażki pozycja lidera pozostała niezagrożona. Szczypiorniak przed meczem w Kościanie miał 10 punktów przewagi nad wiceliderem. Do końca rozgrywek pozostało już tylko 6 meczów i trudno sobie wyobrazić by można tą przewagę roztrwonić. Nie mniej radzenie sobie z porażkami, to swego rodzaju nowość dla młodego klubu z Gorzyc i niewątpliwie można również z tego wynieść wartość dodaną w perspektywie kolejnych spotkań.

MKS Tęcza Folplast Kościan - SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 31:29 (13:16)