AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Drzwi Otwarte 2020 w SP9

Nauka

Dnia 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Przybyłych gości serdecznie powitała pani dyrektor Justyna Uciechowska, która zaprezentowała zgromadzonym bogatą ofertę edukacyjną placówki.

Galeria zdjęć


Przyszli uczniowie i rodzice dowiedzieli się, że  ostrowska „Dziewiątka” jest szkołą przyjazną dziecku, dba  przede wszystkim o rozwój i bezpieczeństwo każdego ucznia. Podczas wspólnego spotkania  można było obejrzeć dwa mecze pokazowe (koszykówka oraz piłka ręczna) a także występ zespołu tanecznego prowadzonego przez panie: Annę Pyszel i Kamilę Szkudlarek. Uczniowie z klasy IIc oraz IId pod kierunkiem pani Wiolety Oscendy i pani Ewy Nawrockiej  wykonali piosenki m.in. o mądrych dzieciach, o prawach dziecka oraz o przyjaźni.

Po wspólnym spotkaniu, dzieci podzielone na grupy rozpoczęły zwiedzanie szkoły. Towarzyszyli im też rodzice, którzy z zachwytem podziwiali zmodernizowaną i odnowioną  szkołę. Goście mieli okazję zobaczyć   nowocześnie wyposażone sale w  laptopy, projektory i tablice interaktywne.

Dla przyszłych pierwszaków przygotowane zostały w salach lekcyjnych liczne atrakcje. Zainteresowaniem  wśród dzieci cieszyły się zajęcia kreatywne, plastyczne oraz muzyczne. Jednak największe wrażenie wywarły zajęcia w strefie nowoczesnych technologii. Tutaj była możliwość programowania robotów PHOTON i OZOBOT,  zabawa z tablicami interaktywnymi oraz „wchodzenie” do wirtualnego świata. Mali kandydaci mogli również uczestniczyć w eksperymentach fizycznych, chemicznych oraz mikroskopowych.

Podczas Dni Otwartych rodzice mieli okazję  przy kawie i słodkim poczęstunku  porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, psychologiem, pedagogiem i terapeutami, którzy dzielili się swoją wiedzą, spostrzeżeniami  w pracy z dziećmi. Dla każdego uczestnika przygotowane zostały drobne upominki i materiały promocyjne szkoły. Podczas Drzwi Otwartych w Szkole Podstawowej nr 9  uczniowie i ich rodzice mogli się przekonać, że  placówka jest bardzo przyjazna dziecku i dba o jego rozwój.  

 Inf. Monika Migaj

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona